Що станеться, якщо не оновити дані в ТЦК протягом 60 днів?

На Днепропетровщине готовятся вручить повестки

Понад 1,5 мільйони українців вже оновили свої облікові дані. Зробити це військовозобов’язані мають до 16 липня. Втім, що буде, якщо не надати актуальні дані в строк?

Згідно з новим законом про мобілізацію, всі військовозобов’язані впродовж 60 днів мають прийти до ТЦК або у додатку “Резерв +” чи ЦНАПі оновити свої дані.

Перш за все, як їх оновити? Це можна зробити в ТЦК, ЦНАПі або в електронному кабінеті призовника — тепер це застосунок “Резерв+”.

“Близько півтора мільйона українців вже успішно виконали цю вимогу закону. Лідером за кількістю оновлень залишається мобільний застосунок “Резерв +”. З 18 червня у ньому з’явиться QR-код і він стане повноцінним аналогом паперового військово облікового документу”, – повідомив речник Міноборони Дмитро Лазуткін.
У додатку та ЦНАПі вам треба вказати лише номер телефону, актуальну адресу проживання та електронну пошту. Якщо йдете у ТЦК – треба мати інші документи.

“Обов’язково людина приносить із собою паспорт та ідентифікаційний код. Якщо ж у людини вже є військово-обліковий документ (військовий квиток), то його також слід мати при собі. Окрім того, необхідно мати при собі всі необхідні довідки”, – заначила начальниця служби зв’язків з громадськістю Дніпропетровського обласного ТЦК Олена Кузіна.
Оновити дані мають і чоловіки, які перебувають за кордоном. Це можна зробити у “Резерв+”.

“Дані громадян України, які перебувають за кордоном, можна оновлювати в електроному кабінеті. Для цього необхідно завантажити мобільний додаток “Резерв +” на смартфон та пройти реєстрацію”, – сказав Дмитро Лазуткін.
Вже після 17 липня повістки військовозобов’язаним, які не оновили персональні дані, будуть вважатися врученими, навіть якщо ви особисто їх не отримали.

“Представники ТЦК розпочнуть надсилати повістки рекомендованими листами. Мине близько двох місяців, і ви можете з подивом дізнатися, що начальник ТЦК виніс щодо вас постанову про штраф у 17 тисяч гривень. Чому? Тому що постановою Кабінету Міністрів №560 встановлено новий порядок виклику громадян до ТЦК, згідно з яким повістка вважається врученою, навіть якщо її не було вручено особисто”, – наголосив адвокат Роман Сімутін.
Штраф може бути накладений за ухилення від мобілізації протягом трьох місяців від моменту виявлення порушення, але не пізніше року від моменту вчинення.

У Верховній Раді намагалися збільшити термін для оновлення даних до 150 днів. Втім, таке рішення відхилили. Тож надати свою актуальну інформацію у ТЦК треба протягом 60 днів, тобто до 16 липня цього року.

За матеріалами ДніпроTV.