Щоденні обіди для ВПО та людей похилого віку: як отримати

photo_2023-09-29_15-07-42

Дніпро – єдине місто в Україні, де безкоштовно забезпечують гарячими обідами підопічних терцентру в усіх його відділеннях. Щодня це понад 5,6 тис. людей. «Дуже добре, що у центрі є таке різноманітне харчування. Я приходжу сюди щодня. Спілкуюся, фізично займаюся. Тому харчування дуже важливе. Тут є м’ясна страва, дають макарони або каші, солодке, овочі, салати, напій», – показує та розказує Валентина Попова, вимушена переселенка з Луганської області.
 
Також обіди доставляють і по домівках людей похилого віку. Соцробітниця Ірина Кускова принесла ланч-бокси додому Лілії Ханіної. Пенсіонерка живе з сином, який має інвалідність. «Вдячна за допомогу соцпрацівникам і місту. Послуги надають швидко, вчасно. Їжа завжди свіжа та різноманітна», – каже пані Лілія.

«У Дніпровському міському терцентрі надають більше ніж 10 соціальних послуг для одиноких осіб поважного віку та з інвалідністю. Це догляд вдома, денний догляд, соціальна адаптація, екстрене (кризове) втручання, інформування тощо. Послуги можна отримати як у відділах терцентру, так і вдома. Для цього треба звернутися до відділу соцзахисту у вашому районі (мати паспорт, ідентифікаційний код). Всього у Дніпрі на обліку у терцентрі понад 11,6 тис. підопічних, з них більше ніж тисяча – ВПО», – каже директорка Дніпровського міського територіального центру Ольга Мешко.
Щодня гарячі обіди безкоштовно отримують і внутрішньо переміщені особи. Пункти, де можна їм смачно поїсти, розташовані за адресами:  вул. Володимира Моссаковського, 13-А (з 11:00 до 16:00); вул. Семафорна, 27 (з 11:00 до 16:00). Попередньо необхідно отримати талони на обіди в управліннях соціального захисту населення за місцем перебування у Дніпрі.
 
Обід складається з першої та другої страви, салату, хліба та чаю.
 
«Добре, що можна взяти обід із собою. Часто так роблю. Але буває їм і на місці. Подобається, що дають багато овочів, є м’ясне», – сказала вимушена переселенка Олена Гусеєва.

«Щодня гарячими обідами забезпечуються близько 2 тис. внутрішньо переміщених осіб. Якість продуктів ретельно контролює відповідна робоча група департаменту соціальної політики ДМР», – підсумувала завідувачка сектору соціального захисту внутрішньо переміщених осіб управління у справах ветеранів та внутрішньо переміщених осіб департаменту соціальної політики ДМР Юлія Крохмаль.