Сімейні форми виховання. У мерії Дніпра розповіли, як взяти дитину у родину

o_1hv4r0isq1mum1c54m4psom91511g

У Дніпрі з початку року  всиновлено 11 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Іще 58 дітей такої категорії взято в сім’ї під опіку.

«Пріоритетна форма влаштування дітей до сімейних форм виховання – усиновлення. Під час воєнного стану діє дещо спрощена процедура. Дитину у родину усиновлювача можна брати під тимчасове влаштування до винесення рішення суду щодо усиновлення. Таке дозволено, якщо усиновлювач уже подав відповідний позов до суду. І він має позитивний висновок про можливість бути усиновлювачем. Однак найпопулярнішою формою влаштування дітей згаданої категорії залишається опіка та піклування. Вона є пріоритетною для родичів. Їм не потрібно проходити курси опікунів. Однак, якщо опікуном стає не родич дитини, то відповідне навчання потрібно пройти», - розповіла під час брифінгу 30 травня завідувачка сектору опіки та піклування управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Оксана Білоусова.

Також є ще такі форми сімейного виховання, як прийомна сім’я, куди влаштовують до 4 дітей, та дитячий будинок сімейного типу – від 5 до 10 дітей. Для цього потрібно пройти навчання, отримати позитивний висновок про можливість бути батьками-вихователями.  

На сьогодні у Дніпрі на обліку 1 512 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Діти влаштовуються до сімейних форм виховання, під патронат або у заклади соціального захисту. На сьогодні:

- у закладах соціального захисту – 122 дитини;

- під опікою і піклуванням –  1 040 дітей;

- у 58 прийомних сім’ях виховуються 86 дітей;

- в 11 дитячих будинках сімейного типу виховуються 85 дітей.

Усі, хто відчуває силу та бажання подарувати таким дітям сімейне тепло, можуть отримати консультацію в управлінні-службі у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради за номером: 066-973-22-76.