Сім'я - десять "Я": на Дніпропетровщині батько після смерті дружини сам виховує 9 дітей

maxresdefault (63)

Пан Олексій живе у невеликому селі Перещепинської громади. 10 років тому, ставши вдівцем, він ухвалив рішення – ніхто з його дівчаток і хлопчиків не потрапить до дитячого будинку. І сьогодні всі дев’ятеро дітей зростають у коханні. П’ятеро – вже дорослі, а четверо – неповнолітні. Кожен із них має свою мрію, а батько сподівається, що його діти виростуть добрими людьми.

У маленькому селищі Керносівка, що на Дніпропетровщині, мешкає родина, в якій батько самостійно виховує дев’ять дітей. І якщо хтось вважає це подвигом, то пан Олексій не уявляє, що могло би бути інакше. Він вперше погодився про це розповісти.

“Можливо, бувають такі люди, що плюнули на все, здали дітей в інтернат і живуть собі далі. У мене такого немає і навіть в думках не було. Щоб люди на мене косо дивилися: “Який ти батько, що кинув дітей і сам утік!”. Цього не було і не буде. В мене загалом дев’ять дітей, старші вже живуть окремо, а четверо молодших зі мною. Троє дівчаток і четверо хлопчиків”, – каже багатодітний батько Олексій Карпенко.
Пан Олексій дуже скромна людина. Каже – головне, що у сім’ї всі один одному допомагають, старші молодшим і навпаки. Сьогодні до батькового дому прийшла 19-річнадонька Майя. В неї вже своя родина, але молодших братів і сестер не забуває.

“Було трохи важкувато, але впоралися. Класний, не кричить на нас, не лає, забезпечує всім, чим може”, – ділиться старша донька Майа.
Про особливу атмосферу в родині розповідає фахівчиня із соціальної роботи. З главою сім’ї вони познайомились наприкінці минулого року і з того часу допомагають родині.

“Привезли для дітей подушки, ковдри та білизну. Зараз ми привезли благодійну допомогу, профінансовану ЮНІСЕФ. У родині молодша дитина з інвалідністю, тому ми обов’язково ще привеземо ортопедичний матрац і подушку”, – сказала фахівчиня із соціальної роботи ГО “Дніпровська ліга соціальних працівників” Тетяна Ніколаєнко.
У кожного з дітей нашого героя свої мрії, у кожного в майбутньому свій шлях. Але у них є найголовніше – батьківська любов, якої вистачає на дев’ятьох.

Джерело: ДніпроТВ.