Скільки жінок наразі служать в ЗСУ: відповідь Міноборони

70-amp

У ЗСУ служать не лише чоловіки, а й жінки, і кількість їх в армії зростає. Про це повідомляє "Дніпро Оперативний" із посиланням на заступницю міністра оборони Наталію Калмикову.

За її словами, у ЗСУ зараз служить понад 67 тисяч жінок, з яких 19 тисяч працюють у різних підрозділах, а решта є військовослужбовицями.

Калмикова зазначила, що кількість жінок в армії почала зростати з 2014 року, а після повномасштабного вторгнення рф цей процес значно прискорився. Вона підкреслила, що ця тенденція спостерігається навіть попри те, що в Україні жінок не мобілізують.

Також заступниця міністра наголосила, що нині жінки все частіше обирають професії в армії, які раніше вважалися суто чоловічими. Жінки активно проявляють себе у стрільбі, управлінні артилерійськими установками, дронами тощо.

«У 2018 році законодавство було змінено, і жінки отримали право займати посади у ЗСУ. Проте, на жаль, все ще існують труднощі з їх просуванням по службі. Ми шукаємо способи врегулювати це питання, щоб жінки, які прагнуть будувати кар'єру в армії, мали таку можливість», - додала Калмикова.