Спалах сказу на Дніпропетровщині: заразитися можна навіть від домашніх тварин

maxresdefault - 2024-05-10T092220.110

Обережно, сказ! Випадки смертельно небезпечної хвороби зафіксували у Дніпрі. Цілі селища області і зовсім закривають на карантин. Лише наприкінці квітня за один тиждень до лікарень Дніпропетровщини звернулося 12 жителів, з них 6 дітей. Лікарі застерігають: заразитися можна навіть від домашніх тварин.

Через напад тварин понад півтори тисячі людей звернулися до лікарень Дніпропетровщини. Сказ підтвердили щонайменше у 130 випадках. Тенденція тривожна – кажуть фахівці.

«Збільшуються випадки сказу серед тварин, особливо у 23 році в нас вже було зростання в 5,5 разів і зареєстровано в нас було 77 випадків сказу проти 14 в 22 році. І така ж тенденція продовжується і в цьому році. Вже 93 випадки сказу серед тварин», — поділилася ститстикою Галина Шамичкова, завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій ДОЦКПХ.

Дикі лисиці та вовки – джерело зараження сказу для людини. Втім, інфікованими можуть бути і домашні улюбленці. Щеплення для тварин треба робити кожного року з 3-х місячного віку.

«Ти не можеш на 100% бути впевненим, що з твоєю собакою нічого не станеться, що її ніхто не вкусить або вона нікого не вкусить. Тому так, це дуже і дуже необхідне щеплення», — розповів Микита, власник собаки, волонтер БФ «Народна армія».

Хаскі на ім’я Валькірія вірна супутниця Микити вже 8 років. Чоловік розповідає, до вакцинацій ставиться відповідально. Закликає не зневажати цим й інших господарів тварин.

«Кожного року, кожні 12 місяців ми робимо їй щеплення, бо це дуже важливо. Це здоров’я твоєї собаки і ним не можна нехтувати в жодному разі», — розповів Микита.

Скажений кіт напав на власницю у Новомосковському районі. Там лабораторно підтвердили захворювання у 19 тварин. Район потрапив до осередку сказу. Деякі села закрили на 60 днів карантину.

«За цей рік звернулось 114 громадян, з яких 87 особам призначено постфактову профілактику. Всього на сьогодні карантинні обмеження запроваджені в 15 населених пунктах.З них 5 на території Перещепинської, 4 – Губиниха, 2 – Черкаське і 1 на території Магдалинівської громади», — розповів Андрій Андреєв, начальник управління держпродспоживслужби Новомосковського району.

Щотижня до медичних закладів Дніпра звертається близько 10 людей з вогнищ лабораторно підтвердженого сказу.

«Це почервоніння рани, свербіж, болючі відчуття – це перші ознаки. Далі вже з’являються поширені симптоми – це судоми, це може бути слинотеча і світлобоязнь, і водобоязнь. Симптоми є так, але якщо вони вже з’явилися, то результат буде один – це летальний», — розповіла Наталія Буренькова, лікар-терапевт.

Після укусу будь-якої тварини треба діяти негайно. Тож що робити?

1. Промити місце укусу протягом 10-15 хвилин проточною водою та мильним розчином.

2. По-друге ретельно обробити краї рани антисептиком.

3. Накласти в ідеалі стерильну, або чисту пов’язку на постраждале місце.

4. Звернутися до спеціаліста у медичний заклад задля кваліфікованої медичної допомоги та введення щеплення.

Не нехтуйте правилами поводження з незнайомими тваринами та щорічною вакцинацією своїх домашніх улюбленців.

Джерело: ДніпроTV