Співаючий Шрек та Королева гламуру замість Снігової. Дніпровські заклади культури готуються до зимових свят

photo_2023-12-18_15-51-52 (4)

Підготовка до новорічних свят у Дніпрі вже у розпалі як для малюків, так і для дорослих у міських закладах культури.«Це – міські бібліотеки, будинки культури, міські театри тощо. В усіх закладах, де проходитимуть святкування, є укриття. Майже всі вистави, квести тощо присвячені українським новорічним святковим традиціям, або підлаштовані під українську сучасність», — розповідає заступник директора департаменту – начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Євген Хорошилов.

Зараз він обходить місто, перевіряючи, як готуються заклади до різдвяних та новорічних свят. У Центральній міській бібліотеці триває репетиція вистави "Ніч перед Різдвом".«Ми дещо осучаснили сценарій, адже хочеться, щоб було цікаво як дорослим, так і малим. Наприклад, тепер Вакула для Оксани шукатиме не черевички, а айфон останньої моделі. А я — замість Снігової королеви стала Королевою гламуру», — ділиться Катерина Іванюшкіна, заступниця директора Дніпровських міських публічних бібліотек. 

Осучаснена постановка вистави "Ніч перед Різдвом" вперше покажеться глядачам у Центральній міській бібліотеці 28 грудня. Вхід безкоштовний. Детальну інформацію можна знайти за посиланням: https://www.library.dp.ua/.

Відтепер і до середини січня мешканці Дніпра та гості міста матимуть можливість взяти участь у сучасному квесті, що присвячений українським традиціям. Подія розгортатиметься в інтерактивному Музеї історії Дніпра.

«Всю нашу експозицію ми перетворимо на цілий атракціон з пригодами й цікавими завданнями для дітей. Кожна зала представлятиме собою декілька станцій, якими мандруватимуть відвідувачі», — розповідає директорка Музею історії Дніпра Олександра Бірюкова. Пройшов квест й черговий по місту. 

«В цьому надсучаснішому музеї під час квесту треба розгадувати ребуси. Тим самим — дізнаєшся цікавинки з різдвяних традицій нашої країни. Наприклад, як наші предки прикрашали ялинку. Тож запрошую дніпрян та гостей міста на такий квест», — ділиться Євген Хорошилов. Детальніше — на сайті музею https://midnipro.museum/.

А ансамбль «Юність Дніпра» репетирує  мюзикл «Шрек». «Ми надихалися бродвейським мюзиклом, додали трішки своїх цікавинок», — уточнює кохана Шрека Фіона, а у житті Євгенія Іголкіна. А головний герой Олег Пеньков додає: «Підлаштували сценарій під  народний лад. Тобто будуть цікаві фразочки, які знаємо лише ми — українці. Цікаво буде як дорослим, так і малим». Прем’єра мюзиклу буде на Різдво – 24 грудня у Дніпровському Будинку мистецтв. 

Повний перелік святкових вистав додається.

www.library.dp.ua 

 

photo_2023-12-18_15-51-52 (2)

photo_2023-12-18_15-51-51 (4)

photo_2023-12-18_15-51-48 (5)