Справи сердешні: відомий український кардіохірург провів безкоштовні консультації у Дніпрі

maxresdefault - 2024-05-21T034823.143

Відомий український кардіохірург Михайло Тодуров провів безкоштовні консультації у Дніпрі. Лікарі-кардіологи всього світу зазначають, що за останні 10 років інфаркт міокарда значно «помолодшав». Якщо раніше проблеми з серцем починались після 50 років, то нині інфаркти у 30-річних – не рідкість. Та медики кажуть, вчасна діагностика допоможе запобігти недузі.

Розв’язана Росією війна, а також епідемія ковіду відвернули увагу від недуги, яка в Україні є основною причиною смертності – серцево-судинних захворювань. Люди просто не мали можливості вчасно проходити обстеження та отримувати відповідне лікування. І через це значно зросла кількість пацієнтів, які вимагають вже хірургічного втручання.

«Тому сьогодні ми приїхали до клініки у м. Дніпро для того, щоб проконсультувати пацієнтів, надати їм допомогу і якщо їм потрібне хірургічне лікування – запросити їх до Києва і надати кваліфіковану допомогу», – розповів Михайло Тодуров, лікар-кардіохурірг ДУ «Інститут серця».

Михайло Тодуров заспокоює: інфаркт сьогодні – не вирок, адже на озброєнні українських лікарів – сучасні технології.

«Сучасна медицина допомагає більшості пацієнтів, яким ще у 90-ті роки дуже важко було допомогти. На сьогодні термінальні пацієнти мають змогу вже стати на лист очікування і навіть дочекатися свого донорського серця, нирку або іншого органу. Тому сьогодні будь-який діагноз в Україні вже не вирок. Наші спеціалісти лікують навіть іноді краще, ніж за кордоном», – пояснив Михайло Тодуров.

«У нас є патологія серця, дізнались, що приїжджає такий кардіохірург, і я привела тата. Отримали відповіді на всі питння. Знаємо куди далі рухатися, нас будуть лікувати і підтримувати наші старання у лікуванні нашого серця», – поділилася Марія, відвідувачка клініки.

Представники клініки, яка запросила Михайла Тодурова, зазначають, що проблеми із серцем діагностують у 7 з 10 своїх пацієнтів. Тому і влаштували акцію – безкоштовні УЗД та консультація.

«Основна ціль – це допомога людям, допомога нашим пацієнтам, жителям Дніпра, переселенцям. Така можливість ще буде, протягом наступного місяця ми попередньо повідомимо у своїх соціальних мережах про дату та час, ми це вже обговорювали з паном Тодуровим», – розповіла Анастасія Білова, регіональний директор мережі клінік «Здорова нація».

Джерело: ДніпроTV