США запропонували G7 конфіскувати у Росії $300 млрд: хочуть встигнути до другої річниці великої війни – FT

dollar

США запропонували "Великої сімці" (G7: Франція, США, Великобританія, Німеччина, Японія, Італія, Канада) узгодити план конфіскації російських активів на 300 млрд доларів. Йдеться про активи Центробанку РФ, заморожені в країнах Заходу через санкції. При цьому союзники України поспішають узгодити план до другої річниці повномасштабного вторгнення РФ.

Про це пише Financial Times (FT) з посиланням на інформацію від власних джерел. За їхніми даними, США вже отримали підтримку Великобританії, Японії та Канади.

Тепер, повідомляє видання, Штати хочуть продовжити роботу робочих груп щодо конфіскації, щоб план був готовий до потенційної зустрічі лідерів G7 у дати, близькі до 24 лютого 2024 року. Передбачається, що три робочі групи вивчатимуть юридичні аспекти конфіскації та методи застосування такої політики, а також варіанти передачі коштів на допомогу Україні.

У той же час Німеччина, Франція, Італія як члени ЄС висловили певні застереження. Вони закликають "ретельно оцінити законність конфіскації активів РФ", перш ніж ухвалювати таке рішення.

"Вашингтон досі публічно не підтримав арешт російських активів. Але цього року США приватно розповсюдили документ у рамках G7, в якому говорилося, що конфіскація заморожених активів Москви буде законною як "контрзаходи, щоб спонукати Росію припинити свою агресію". Але Європа, де зберігається більша частина активів, налаштована набагато обережніше, побоюючись можливих наслідків для фінансової стабільності, а також дій у відповідь з боку Росії", – зазначає видання.

За матеріалами OBOZ.UA