Стоматологи з Дніпропетровщини провели імплантацію зубів воїнам ОМБр «Холодний Яр»
П’ятеро хірургів-стоматологів з Дніпропетровщини об’єднались і на волонтерських засадах безкоштовно провели воїнам 93-ї бригади «Холодний Яр» імплантацію зубів.
Це коштовні операції, і держава не фінансує їх. Медики обрали десятьох пацієнтів із найскладнішими випадками. Бійців буквально на один день відпустили з фронту, щоб ті полікувались. І медики, і пацієнти кажуть, це був надскладний день для них.
Голос у танкіста 93-ї бригади «Холодний Яр» зрадницьки тремтить, та й сам воїн не приховує, дуже боїться стоматологів. Втім, фронтовий лікар наказав: треба йти, тягнути нікуди, невдовзі можеш взагалі без зубів залишитись. Біль постійно мучить бійця.
Відновити посмішку холодноярівцям взялись п’ятеро стоматологів Дніпропетровщини. Обрали десятьох воїнів із найскладнішими випадками. Усі пацієнти потребують імплантації. Лікування для бійців безкоштовне.
“Наші пацієнти – військові, і не так часто відвідують стоматолога, і тому буде не дуже просто, але ми це зробимо,” — каже стоматолог Олександр Шестернін.
Хірург-імплантолог Павло Тарнапович готується до тривалого марафону. У нього сьогодні – два пацієнти. Лікарю треба буде встановити 12 імплантів, а ще тимчасові зуби.
“Після того, як вони почули кількість імплантів, я думаю, хлопцям стало лячно,” — зауважує хірург-імплантолог Павло Тарнапович.
Ледве тримається і механік-водій танка Сергій Лочко. Такого страху натерпівся перед візитом до стоматолога, як не боявся під час боїв. Та врешті переборює себе і заходить до лікаря.
“Колись у мене був випадок, що зуб заболів у танку, і я терпів до тих пір, поки не міг керувати. Потім вирвав зуб і навіть не намагався його лікувати,” — ділиться спогадами Сергій Лочко, механік-водій танка 93-ї ОМБр «Холодний Яр».
Чоловік каже, соромно навіть показувати лікарю, який жах коїться в роті. Зізнається, зуби занедбав, вже й жувати нічим. Та й на фронті не до того. Втім, стоматолог заспокоює, боляче не буде, все виправлять.
“Наша робота не завжди має можливість, коли ми можемо одразу поставити імпланти і встановити коронки. Потрібен час, щоб імпланти інтегрувались. Але я обіцяю, що у одного бійця сьогодні будуть зуби, будуть коронки і буде посмішка,” — пояснює Євген Нєженцев, президент асоціації імплантологів України.
І лікар Нєженцев не обдурив. Після тривалого лікування воїн не може відірватись від дзеркала. Нарешті посміхається на всі 32.
“Ми багато чого робили: передавали автівки, запчастини, ремонтували, але ми лікарі, і більше ми можемо допомогти тоді, коли ми робимо саме свою справу,” — каже хірург-імплантолог Олександр Юристовський.
Медики розповідають, лікують воїнів ще з 2014-го року. Держава фінансує протезування і лікування, а от дентальну імплантацію – ні. Це коштовні операції, втім вони вкрай необхідні воїнам. Нині їх роблять на волонтерських засадах самих лікарів та за пожертви.
“За рахунок доєднання медичних університетів, асоціацій: це асоціація імплантологів, щелепно-лицьових хірургів, ми зможемо створити те стоматологічне медичне середовище, яке навіть в такі тяжкі часи дозволить нашим захисникам отримати якісну, доступну стоматологічну допомогу”, — розповідає проректор ДДМУ Олександр Гударʼян.
“Я все це організовував, щоб не робити це все самотужки – один по одному, а щоб до нас могли долучатися колеги, щоб вони мали змогу, наприклад, хтось оперувати, хто не може оперувати, долучатися донатами. Дивитися, навчатися,” — пояснює Дмитро Чередник, голова Дніпровського підрозділу асоціації імплантологів України.
І врешті, вийшло. За півтора місяця, кажуть лікарі, акцію.
За матеріалами ДніпроTV.