Суд обрав запобіжний захід ексголові "Криворіжгазу" по "справі Фірташа": деталі

Screenshot_2

Колишньому голові правління "Криворіжгазу" обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативною сумою застави понад 160 млн грн. Підтверджена сума збитків завданих державі – понад 202 млн грн.

В рамках кримінального провадження детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) отримали докази розкрадання газу із газотранспортної системи України (ГТС). Про це повідомляє пресслужба БЕБ 21 вересня.

"Наразі колишній голова правління акціонерного товариства підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 209 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах та легалізація майна, одержаного злочинним шляхом)", – йдеться в заяві.

Раніше БЕБ викрило організовану групу осіб, яка здійснювала масштабні розкрадання палива із газотранспортної системи. До схеми були причетні керівники окремих облгазів "Регіональної Газової Компанії" (РГК), які підконтрольні підсанкційному олігарху Дмитру Фірташу. Підозрювані впродовж 2021 року завдали державі понад 4,2 млрд грн збитків.

Як стало відомо раніше, трьом керівникам облгазів в Україні – "Криворіжгаз", "Волиньгаз" та "Чернігівгаз" – повідомили про підозру у справі про масштабні розкрадання палива з газотранспортної системи України. Заарештовано майно на понад 7,6 млрд грн.

Йдеться про схему, до якої причетні керівники окремих облгазів "Регіональної газової компанії" (РДК), підконтрольні підсанкційному олігарху Дмитру Фірташу. У його Group DF усі звинувачення заперечують.

У чому суть схеми?

Слідство встановило, що фактичний керівник РДК Фірташ організував схему незаконного відбору газу із ГТС України. Участь у схемі взяли посадові особи підконтрольних підприємств – вони перераховували підконтрольним олігарху підприємствам кошти за "зайвий" газ, який фактично не було поставлено.

Тобто фактично відбувався крадіжка коштів держави, які передбачалися на закупівлю палива для потреб громадян України. Надалі кошти виводилися на підконтрольні компанії та присвоювалися.

Загальні збитки для України оцінюються більш ніж у 4,2 млрд грн. Про підозру повідомили вже цілій низці осіб, включаючи самого Фірташа.

Screenshot_3