Таємниця визволення Умки та Лаші: всі подробиці про героїв справи

interior-camera-prison-wallpaper-preview

Бабушкінський суд Дніпра “не встиг” подовжити запобіжний захід “злодіям в законі” Сергію Олійнику (Умка) і Лаші Джачвліані (Лаша Сван). Скориставшись цим “подарунком” обидва фігуранти гучної кримінальної справи залишили СІЗО вночі 23 січня. 

Справа “злодіїв в законі”


Більше двох років правоохоронці документували злочинну діяльність Сергія Олійника та Лаші Джачвліані. Вони вважалися одними із найвпливовіших “ворів в законі” в Україні та контролювали криміналітет одразу в кількох областях: Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій та в частині Західного регіону.

Відомо, що “Умка”, коронований у 2014 році, та “Лаша Сван”, “вор в законі” з 1995-го, здобули свої високі “звання” від топ-представників російського кримінального світу.

Затримали їх 19 травня 2022 року: “Умку” – в аеропорту Дніпра під час спроби виїхати з країни, “Лашу Сван” – в готелі.

Нацполіція повідомила, що “Умка” і “Лаша Сван”, перебувають у статусі підозрюваних у справі щодо поширення злочинного впливу. За даними слідства, для вирішення конфліктів та координації кримінальної діяльності у період з 14.12.2020 до 19.03.2021 вони організували та взяли участь у трьох злочинних зібраннях на території України.

Відомо, що на “сходках” фігуранти прийняли рішення про виділення фінансової допомоги з так званого “злодійського общака” на “святкові потреби” криміналітету та “ворів в законі”, які знаходяться у місцях позбавлення волі. Також наділили ширшими “повноваженнями” лідера організованої злочинної групи – збір коштів, одержаних злочинним шляхом на території Одеси.

“Бабушка” допоможе?

photo_2024-01-24_21-49-36

Спочатку судити Умку та Лашу мали у Печерському суді Києва. Та Касаційний кримінальний суд задовольнив прохання захисників перенести слухання його справи з Печерського суду міста Києва до Бабушкінського районного суду Дніпра, звідки сам родом «Умка». Очевидно, що у “рідному” Бабушкінському суді, який підконтрольний криміналітету Дніпра, “порішати” справу буде значно легше.

Провівши останні 13 місяців у СІЗО, Умка і Лаша все ж вийшли на свободу.

23 січня 2024 року вони покинули стіни СІЗО через те, що строк запобіжного заходу закінчився, а Бабушкінський районний суд Дніпра зовсім не поспішав його подовжити.

Схоже на те, що стратегія адвокатів перевести справу з Печерського суду Києва до підконтрольного кримінальним авторитетам Бабушкінського суду Дніпра, все ж виявилася дієвою. 19 січня вони заявили відвід головуючій судді Світлані Марущак, розгляд якого було призначено на 11-30 ранку 22 січня. Розглядали його до пізнього вечора, але все ж таки відмовили. Та в супереч очікуванням прокурорів подовження тримання під вартою цього дня вже не відбулося.

За інформацією з наших джерел опівночі Умка та Лаша просто покинули місце свого утримання на автомобілі “швидкої”, і найімовірніше вже на шляху до втечі з країни.

Адвокати Смирнов та Іващенко: широко відомі у вузьких колах

E70F9401-459E-4CCB-A3CE-F8D0B42EDA82-768x598 (1)

Юрій Іващенко, який є адвокатом Умки та Лаші, за сумісництвом бізнес-партнер заступника голови Офісу президента Андрія Смирнова. Адвокати відомі тим, що захищали високопосадовців-хабарників і “регіоналів”.

Крім того, саме Іващенко є адвокатом колишнього голови НБУ Кирила Шевченка, який розшукується НАБУ та переховується ща інформацією ЗМІ у Відні. За інформацією джерела, саме Андрій Смирнов попередив Кирила Шевченка про підозру, що готується, завдяки чому останній встиг на початку жовтня виїхати з України.

Смирнов та Іващенко створили адвокатське об’єднання Smyrnov Law Office у 2017 році. Їх послужний список “вражає”:

  • Олену Лукаш (екс-міністр юстиції, інкримінується заволодіння коштами у сумі 2 мільйони 523 тисячі гривень, які були виділені на адаптацію національного законодавства до законодавства ЄС)
  • Олександра Кацубу (Екс-чиновник “Нафтогазу”. Звинувачувався у розтраті державних коштів. У березні 2017 року суд відпустив Кацубу на волю),
  • Михайла Охендовського (Екс-голова ЦВК. Звинувачувався у отриманні хабара у справі «чорної бухгалтерії» Партії регіонів. Кримінальне провадження проти нього призупинено),
  • Володимира Петрова та Олександра Барабошку (Політтехнолог Володимир Петров та блогер Олександр Барабошко проходили у «справі про Tinder-скандал». Він ставився за порушення таємниці кореспонденції та незаконного збирання, зберігання та використання конфіденційної інформації про посадову особу),
  • Ігоря Гужву (Головний редактор видання «Страна.ua». Звинувачувався у здирстві. Гужва вийшов під заставу у 544 тисячі гривень та отримав політичний притулок в Австрії).

Одним із клієнтів Смирнова був і Олександр Єфремов — колишній голова фракції Партії регіонів і єдиний із верхівки регіоналів, хто після втечі Януковича опинився за ґратами. Єфремова звинувачували у державній зраді. Судовий розгляд у цій справі тривав три роки.

Нагадаємо, Умка і Лаша є поплічниками кримінального авторитету з Дніпра Олександра Петровського на прізвисько Нарік. У деяких джерелах сказано, що саме Петровський клопотав за Умку перед російською “братвою” і організував його коронацію взимку 2014 року у Санкт-Петербурзі.

Залишається відкритим питання, чи повернуться до в’язниці “злодії у законі” після такого щедрого “подарунку” від своїх адвокатів і Бабушкінського суду Дніпра, бо на цей момент ніяких перешкод, щоб покинути країну і уникнути покарання, вони не мають. Або ж ми в черговий раз станемо свідками “рішалова” у Бабушкінському суді Дніпра?

За матеріалами 49000.