«Тепловики  вже активно готуються до нового опалювального сезону. Проводять гідравлічні випробування теплових мереж, технічне обслуговування устаткування, ремонти», — черговий по місту

photo_2024-04-16_11-54-20 (1)

Міжсезоння – активна пора для комунальників. Одразу після завершення опалювального сезону тепловики розпочинають підготовку до наступного. Серед комплексу підготовчих заходів – гідравлічні випробування теплових мереж, технічне обслуговування устаткування, ремонти у котельнях, теплорозподільчих пунктах.


Як проходять згадані роботи в одній із котелень у лівобережній частині міста, яка опалює 7 будинків, 1 школу та 1 дитсадок, проінспектував директор комунального підприємства «Теплоенерго» Андрій Клименко. Він 16 квітня є черговим по місту.
У котельні в цей час проводили чищення котлів.


«Робимо це як у районних котельнях, так і у котельнях, що опалюють невелику кількість споживачів. У процесі функціонування газового котла виникають забруднення, які здатні суттєво знизити його ефективність і навіть призвести до виходу обладнання з ладу. Очищення від забруднень допоможе повноцінно користуватися агрегатом в опалювальний період. Таку процедуру необхідно проводити щорічно. На цій котельні встановлено два котли, один із них — у плані на капітальний ремонт», — сказав майстер теплової дільниці КП «Теплоенерго» Артем Кордін.
Черговий по місту Андрій Клименко поспілкувався з працівниками котельні, з’ясував потреби у проведенні дрібних поточних робіт тощо.


«Включимо в план заміну вікон на цій котельні, а також проведемо поточний ремонт у приміщенні персоналу. Важливо створювати комфортний простір для людей, які працюють 24/7», — підкреслив Андрій Клименко.


Під час інспекційного об’їзду черговий по місту перевірив і  укриття в будинку ОСББ по вул. С. Рудницького, 35. Тут провели ремонт коштом міського бюджету. В укритті є генератор, санвузол, окрема зона для дітлахів та низка виходів.  


«Це укриття цілком відремонтоване. Сюди приходять мешканці під час повітряних тривог. Зі слів голови ОСББ, його відкривають за потреби і вночі. Люди приходять сюди часто, бо у розташованих поруч будинках живуть і внутрішньо переміщені особи з Краматорська, Маріуполя. А вони до ракетних небезпек ставляться відповідально. Тут є окрема кімната із теплими ковдрами, запасами питної води», – зазначив Андрій Клименко.
У згаданому укритті під час тривог люди виготовляють окопні свічки для захисників.


«Наші люди — незламні і вони постійно це доводять. Побачив, що в укритті обладнано й місце для вироблення свічок, які корисні нашим хлопцям на фронті. Відвідувачі укриття не гають часу і долучаються до цього процесу», — додав черговий по місту.