ТОП-5 картин на патріотичну тематику від художників з Дніпра

afisha-8

Дніпровські художники малюють не тільки чудові портрети та чарівні пейзажі  – патріотична тема  також є важливою у їхньої творчості. Більше того: зараз багато митців роблять саме її головною. Сьогодні, в день початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, редакція «Нашого міста» створила добірку найбільш цікавих патріотичних картин художників з Дніпра.

Михайло Кублик

kublyk

Цей художник добре відомий у Дніпрі вже протягом декількох десятиліть. Його творчість завжди була дуже різноманітною, не оминає він і патріотичні теми. Минулої осені у Дніпровському художньому музеї відбулась виставка творів живопису Михайла Кублика «Палає Україна», яка була присвячена 75-річчю автора. Її назва говорить сама за себе:  митець у жанрі пейзажу й тематичної картини зобразив наслідки нинішніх трагічних подій на українській землі.  

Єлизавета Борсук

borsuk-842x662

Молода дніпрянка Єлизавета Борсук –  патріотка України, волонтерка та талановита художниця. Після початку великої війни вона почала створювати цикл графічних картин, у яких відображені події нашого сьогодення. У лютому 2023 року у дніпровській галереї «Ван Гог»  відбувалася виставка картин Єлизавети Борсук «Титані Незламності». Потім роботи дніпрянки поїхали до США. А Єлизавета  за минулий рік створила цикл нових картин, присвячених війні та захисникам України.   

Василь Тевяшов

teviashov-476x662

Протягом багатьох років цей художник писав натюрморти, пейзажі, абстракції. Але велика війна кардинально  змінила його творчість.  Наприкінці квітня 2022 року митець написав портрет командувача Операції об’єднаних сил Сергія Наєва. Згодом  Василь Тевяшов розпочав серію робіт «Нескорені», бо вважає,  що сьогодні найголовніші люди – це військові. Одну з робіт він присвятив легендарному Герою України Олександру Мацієвському, який був розстріляний орками.

Сергій Бурбело

mist

Його картини часто називають пророчими. Полотно із зображенням палаючого російського крейсера «Москва» було написане в березні 2022 року, за три тижні до того, як рашистський корабель справді був потоплений. Згодом Сергій Бурбело виставив цю роботу на аукціон, щоб зібрати гроші на придбання вантажівки для одного з військових підрозділів. Також задля допомоги армії художник виставляв на продаж ще кілька своїх картин, зокрема «Бавовна в Севастопольській бухті» та палаючий «Кримський міст». За  словами автора, вони також були написані до зображуваних на них  подій.

Валерій Сосна

photo_2024-02-22_11-53-18

Тема війни увійшла у творчість цього художника декілька років тому, під час розпалу військових дій на Донбасі. Коли велика війна охопила всю країну, художник з новою силою продовжив створювати патріотичні полотна. У 2023 році проєкт  Валерія Сосни «Сублімація війни. Свої» побачили у Кривому Розі, Чернівцях, Львові, Івано-Франківську. Зараз у криворізькій галереї «АртКрафтОіл» проходить його виставка «Незалежні». Однієї з центральних картин на ній є «Ніка» – богиня нашої Перемоги.