Топпосадовець Єврокомісії Петер Вагнер про візит до Дніпра: «Ми тут, щоб висловити свою солідарність та підтвердити, що стоїмо поруч з Україною»

o_1hm188sr01b4gqlf1oegmv71qq1kr

У Дніпрі з офіційним візитом побував директор Служби інструментів зовнішньої політики ЄС Петер Вагнер та ще низка європейських посадовців. Разом з мером Борисом Філатовим вони відвідали 118-й будинок на житломасиві Перемога, де рік тому влучанням російської ракети було вбито 46 людей та вщент знищено два під'їзди багатоповерхівки. Нині тут ведеться підготовка до першого з багатьох етапів реконструкції.

Про це повідомляє міська влада Дніпра.

«Жахливо бачити, як десятки невинних людей були вбиті під час одного удару, що не мав жодного сенсу. І це ще раз доводить, наскільки безжально росіяни атакують людей України», — сказав Петер Вагнер. Він також згадав свої враження від перших відвідин Дніпра у 2016-му, зауваживши, що місто вже не один рік є українським форпостом.

«Це одна з причин, чому ми тут. Щоб висловити свою солідарність у ці складні часи. Підтвердити, що ми стоїмо поруч з Україною. Я знаю, що Дніпро — місто, що багато років стоїть як форпост. Я також хочу зазначити нашу пошану саме до мерії. Торік ми теж тут були, спілкувалися з багатьма людьми, що стали вимушеними переселенцями. Ми чули з перших вуст, як багато ви робите», — підкреслив Петер Вагнер.

Як відомо, Дніпро є містом, що прийняло до себе найбільшу в країні кількість переселенців. Від 2014-го року сюди прибуло близько 30 тис. людей, а з початком повномасштабної війни, їхня кількість (лише за офіційною статистикою) зросла вже до близько 190 тисяч. Такі цифри пан Вагнер назвав вражаючими та сумними водночас.

«Для нас дуже важливо — для всієї територіальної громади, всього Дніпра — коли весь вільний світ з нами, коли весь вільний світ про це знає (ситуацію в Україні та Дніпрі зокрема, — ред.). Я спілкувався з колегами стосовно того, що коли вони поїдуть до себе — до високоповажних європейських інституцій — вони доносили слова правди про цю жахливу війну», — наголосив мер Дніпра Борис Філатов.