Трансплантація – порятунок життя. А ще – фінансовий плюс для держави – житомирська пропозиціонерка Лариса Павлусенко
Лікарка житомирської лікарні № 2 та депутатка міськради від ПП «Пропозиція» Лариса Павлусенко під час онлайн-дискусії ПРОпозиціонери Клубу «Донорство в Україні. Хто зацікавлений у маніпуляціях?» звернула увагу не лише на гуманітарний, а й на економічний аспект трансплантології.
Легалізація трансплантології в Україні через ухвалення відповідного закону, який з поправками повноцінно запрацював у 2019 році, врятувала життя багатьох українців, констатувала пропозиціонерка. Водночас як би це прагматично і цинічно не звучало, йдеться також про економію і справедливе використання державних коштів на охорону здоров’я, вважає медик.
Приміром, пацієнтам, які мають термінальні стадії ниркової недостатності, проводять гемодіаліз, який для них необхідний пожиттєво. Для одного пацієнта держава повинна витратити 200-300 тисяч гривень на рік. При цьому забезпечені цією процедурою лише близько 30 відсотків тих, хто має таку потребу. До того ж, міністерство охорони здоров’я виділяє величезні кошти для проведення операцій з трансплантації за кордоном. І рятують лише кілька сотень українців, тоді як допомоги потребують тисячі. Тому вітчизняна трансплантація – це ще й фінансовий плюс: якщо ці кошти спрямувати до нас в країну, в наші лікувальні заклади, можна забезпечити потребу в таких операціях майже в повному обсязі. Якщо, звісно, це все буде зроблено законодавчо грамотно», – зауважила Лариса Павлусенко.
Депутатка від «Пропозиції» також нагадала, що цьогоріч Житомирська обласна клінічна лікарня отримала ліцензію на трансплантологію, а Кабмін вніс цей заклад до переліку тих, які надають відповідну медичну допомогу. Потім було укладено договір з Міністерством охорони здоров’я на проведення трансплантації органів і тканин. І наприкінці червня лікарі вперше в регіоні пересадили донорську нирку синові від батька.