Третій рахунок за газ: коли з'явиться і за що платити

o_1drnrcjuc1bjbiudolti2rpo199-a37

Платити ще більше за газ? Це питання турбує українців після новини про третю платіжку. Якою буде додаткова сума та як часто доведеться платити за техобслуговування газових мереж? Розбиралася Анастасія Шуляк.

Вікторія — голова ОСББ «Антоновича, 68». Мешканці будинку питають її навіщо платити окремо за  техобслуговування газових систем. Тому це питання жінка ретельно вивчила.

«Люди починають переживати про те, що 3 платіжки. О, ми повинні платити більше. Оплата за техобслуговування має бути присутня це не обговорюється. Тому що це газ. Це серйозний продукт, який повинен забезпечити безпеку мешканців. Стояло питання, в якому вигляді люди платитимуть», – каже Вікторія Верещак, голова ОСББ «Антоновича, 68».

Вікторія вже скористалася калькулятором вартості послуги, аби розрахувати суму для мешканців свого будинку.

«У нас з одного споживача цифра на рік 152 гривень, 62 копійки. Ця сума підйомна у світлі того, що комунікації в більшості будинків старі. Оплачуючи ці гроші він повинен отримати ту послугу та ту якість послуги, яка закладена у законодавстві. Оце головне», – вважає Вікторія.

Провели збори та результат вивісили на дошку. Ось – 6 питання – 78 осіб “за”. Тут достатньо – більше ніж 2/3, тобто власники підтвердили своє бажання своїми голосами.

Українцям нагадали, що вони і до цього платили за технічне обслуговування внутрішньо будинкових мереж. Окрім останніх декількох років.

«На жаль, після чергових реформ в Україні в житловому господарстві, енергетиці забули про обслуговування газових мереж багатоквартирного будинку. 3 роки фактично ці газові мережі не обслуговувалися. Навіть 4 роки. На жаль, не обслуговування газових мереж , відсутність перевірок призводило постійно до вибухів, до загибелі людей», – каже голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

До 2020 року українці оплачували цю послугу, навіть не здогадуючись, що ця сума входила в одну платіжку.

«В структурі тарифу була моноплатіжка. Вона все в себе включала. Доставку, вартість товару, вартість обслуговування. Під час гармонізації законодавством України з законодавством ЄС розділилися, оскільки ці постачальники можуть бути різні», – начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення ДМР Владислав Макарець.

Як пояснює Владислав, відтепер у людей є вибір, де отримувати ту чи іншу послугу. Раніше одна компанія продавала, доставляла газ і обслуговувала мережі.

«Третя платіжка не йде мова про обслуговування вашої комфорки, газової колонки, плити. Це йде питання про обслуговування внутрішньо будинкових мереж. Де йде в квартирах, в коридорі, в стояках, по під’їзду, по підвалу», – пояснює Владислав Макарець.

Проводити техобслуговування мережі може лише компанія з відповідною ліцензією.

Якщо люди будуть незадоволені якістю робіт — вихід є.

«Якщо люди бачать, що ніяке ТО не проводилося, то вони вправі відмовитися від платежу і відправити скаргу на виконавця послуг», – каже Олег Попенко.

До технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж буде входити обстеження газових мереж, перевірка фланців та поточний ремонт.

 

Джерело: ДніпроТВ.