«У цьому центрі дуже професійний підхід спеціалістів. До того ж друзі теж  проходили тут реабілітацію — і задоволені», — військовий про лікування у  реабілітаційному центрі Дніпра

photo_2024-03-28_12-43-49

Дніпрянину Олександру — 33. Коли розпочалось повномасштабне вторгнення рф, чоловік добровільно пішов захищати Україну.

«Пішов із другом. Щоб мої діти жили у вільній країні. Я розумів, хто такі росіяни… Хто як не я?! Треба їх зупиняти», — розповів захисник.  Олександр уже з березня 2022-го виконував бойові завдання на Донецькому напрямку. Отримав контузії, декілька поранень. Одне з них призвело до втрати кінцівки у червні 2023-го.

«Під час виконання бойового завдання ми з побратимами їхали в автівці. Почався артилерійський обстріл. Прилетіло під авто. Отямився і зрозумів, що втратив ногу. Покликав побратимів на допомогу».

Олександра евакуювали до лікарні й після низки операцій направили до найсучаснішого реабілітаційного центру Дніпра.

«Тут уже не вперше. Нині розробляємо кінцівку під протез. Є деякі проблеми. Була низка операцій. Попереду ще операція на іншій нозі – видалення гомілковостопного суглобу й теж реабілітація. У цьому центрі дуже професійний підхід спеціалістів. До того ж друзі проходили  тут реабілітацію — і задоволені. Щодня лікарі питають про мій стан. Якщо мені стає важко, одразу змінюють комплекс вправ. Зараз уже ходжу і навіть воджу авто!» — поділився Олександр.

Зараз із військовим працюють над витривалістю та відновленням м’язової сили, розповідає фізичний терапевт Олександр: «Працюємо над тим, аби пацієнт зміг виконувати функції, які робив до поранення. У Олександра буде операція на іншій нозі. Тому готуємо кінцівку, щоб коли він ставав на протез, вона могла тримати вагу тіла пацієнта».