У Дніпрі для будинків ОСББ та ЖБК за програмою співфінансування вже замовили 40 генераторів 

7 (5)

У Дніпрі для мешканців багатоповерхівок (ОСББ та ЖБК) вже замовили 40 генераторів за програмою співфінансування. Цей пілотний проєкт запустили у місті минулого тижня. Таким чином будинки з власними даховими котельнями та насосними станціями мають можливість отримати за підтримки міської ради генератори всього за 25 % від ціни, повідомляє Gorsovet.

Основна мета цих генераторів - забезпечити будинок критичною інфраструктурою, тобто ці генератори ми надаємо не для того, аби люди підключали їх до ліфтів, освітлення в будинку тощо, а тільки для того, аби не виникало аварійних ситуацій: не порозмерзались труби і не затопило весь будинок. Це пріоритет нашого пілотного проєкту. Наразі ми ретельно відбираємо заявки і обираємо ті будинки, яким це необхідно. Бо в нас є заявки, де люди просять генератор, аби зарядити гаджети, підʼєднати освітлення будинку тощо. Просто люди почули «генератор» та гадають, що роздають усім, але нам у першу чергу важливо, аби ми запобігли аварійним ситуаціям у будинках. Наразі ми вже замовили 40 генераторів, які плануємо передати наступного тижня, - зазначив начальник відділу з організаційної роботи департаменту з питань самоорганізації населення ДМР Владислав Макарець. 

Зі свого боку голова ОСББ  «Дмитра Яворницького-46,46а» Наталя Абрамова додала:

На сьогодні тільки генератор може врятувати наші будинки, бо котельні вже 70 років і без електроенергії вона не працює, тобто якщо станеться відключення світла, то котельня вимкнеться. На сьогодні через аварійні відключення світла ми не встигаємо нагріти будинок, а за мінусової температури у нас просто затопить дім. Тож з генератором ми зможемо забезпечити 200 наших квартир теплом та уникнути аварійних ситуацій. Дякуємо, що є такий пілотний проєкт від міської ради. 

Подати заявки за програмою співфінансування (75 % вартості оплачує місто, а 25 % - мешканці будинків ОСББ та ЖБК) ще можна. Для цього голові правління потрібно звернутись із заявою, в якій зазначаються:

  • обґрунтування потреби, 
  • очікувана потужність,
  • фазність генератора.

Заявки можна подати на сторінку у фейсбуці: Простір самоврядування - департамент з питань самоорганізації населення (https://www.facebook.com/osbbDnipro

5 (6)6 (6)8 (6)9 (5)2 (7)