У Дніпрі до Дня захисника України для дітей соціально незахищеної категорії провели безкоштовну екскурсію (ФОТО)

DSC_9119

У Дніпрі до Дня захисника України для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування провели безкоштовну екскурсію у Музей «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО». П'ятнадцять вихованців центру «Довіра» побачили внутрішню (розміщується в приміщенні діорами «Битва за Дніпро») та вуличну експозиції — «Шляхами Донбасу».

DSC_9125

«Деякі люди не знають про існування цього музею, або просто не доходять. Коли йдеш у це місце, то треба розуміти, для чого ти сюди приходиш. Тут можна почути те, чого чути не хочеться. Ми розуміємо, що діти – це наше майбутнє, і від того, як вони знатимуть історію і будуть патріотично налаштовані, буде залежати розвиток нашого суспільства. Вони надалі підростатимуть і починатимуть своє зріле життя. Ми намагаємося всебічно охопити процес виховання, тому сьогодні вони почують історію війни з Російською Федерацією і дізнаються, як виборювалася наша свобода. Це дозволить їм відкрити щось нове і з цими думками повернутися до свого центру», - розповіла заступниця директора департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Юлія Дмитрова.

DSC_9135

Головна спеціалістка управління служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Оксана Білоусова додала, що у місті функціонують два центри реабілітації, пацієнти яких також в найближчому часі відвідають музей.

«Діти повинні знати історію України і тим паче ту, що пишеться в часи їх дитинства. Такі екскурсії формують у дітей відчуття реальності із перших вуст», - розповіла Оксана Білоусова. Екскурсію провела науковий співробітник Національного історичного музею Ганна Теревнік, і вона зізналася, що дуже любить спілкуватися з дітьми: «Ці діти мають право бути закритими і ні с ким не спілкуватися. Так спочатку і було, але це тривало декілька хвилин. Це маленькі люди, які прагнуть спілкування і бажають більше дізнатися. Я відчула справжнє задоволення від процесу. Діти все розуміють по-своєму, і якщо їм цікаво розповідати і при цьому ще давати змогу проявляти свої відчуття, то цього вже достатньо».

DSC_9086

Каміла Бабенко вперше відвідала музей і свої емоції їй важко передати словами: «Хочеться подякувати тим, хто тримав оборону і не пустив ворожі війська до нашої області. Завдяки їм у нас на вулицях не стріляють». Артем Мозговий вперше у музеї і більше запам’ятав вуличну експозицію — «Шляхами Донбасу»:

«Мені було цікаво дізнатися більш детально, як і чим захищали нашу Державу військові».

DSC_9222

Соня Ветренцова також вперше у музеї, і їй сподобалися реальні історії, до яких особисто долучаєшся під час перегляду експонатів:

«Після цікавої екскурсії я зрозуміла, що Україні необхідно більше лікарів, і я тепер хочу стати медиком». У Дніпрі наразі близько 1600 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Заплановано, що поступово такі екскурсії будуть проведені для усіх дітей цих категорій.

DSC_9180

DSC_9116

DSC_9110