У Дніпрі історію Тараса Шевченка розкажуть мовою рухів

maxresdefault - 2024-06-19T123756.241

Історію Тараса Шевченка розкажуть мовою рухів. Новий танцювальний перформанс зовсім скоро можна побачити у Дніпрі. Тривають останні репетиції перед прем’єрою моновистави «загін безсмертної слави». За лаштунки зазирнули журналісти Дніпро TV.

15 років свого життя Микита присвятив танцям. Від хіп-хопу до контемпу хлопець крок за кроком шукав свій стиль, знайшов себе в перформативному жанрі.

«Зараз у мене моя перша моновистава, це такий дуже відповідальний момент для мене. Це прям новий для мене досвід, мені важко, мені важко більше морально це все обдумати і правильно це донести до глядача, що ми хочемо взагалі сказати цією моновиставою», – поділився відчуттями перформер Микита Куцугуб.

«Загін безсмертної слави», а саме так називається моновистава, розповідає про Тараса Шевченка. Тут покажуть історію Кобзаря, про яку не розповідали в школі.

«Я не хочу показувати Шевченка, як його презентували в школі, бо це було нудно, ми всі з цим погодимось, бо Шевченко – це культ», – розповіла Валерія Хижняк, режисерка моновистави.

Аби досконально відчути Шевченка, Валерія разом з Микитою їздили до Канева, в будинок та на могилу митця. Вивчали все до найменших дрібниць та повернулись з новими ідеями.

«Це місце де він хотів жити, де він мріяв побудувати будинок, туди переїхати. Там, де він похований, тому 2 години дали свою справу, ми не просто так з’їздили, ми відчули, щось взяли», – пояснила Валерія Хижняк.

Якщо зазвичай танцювальні перформанси створюються під електронні, танцювальні треки. То цей вирішили ставити під акомпанемент бандур. Двоє бандуристок з Дніпра написали мелодію до цієї моновистави.

«Ми завжди за мистецтво, за якісь нові творіння в цьому, і нам це дуже цікаво, в нас є жага до цього в принципі, ми вперше взагалі берем участь у перформансі, саме і це є дуже цікавим досвідом для нас, оскільки ми в основному виступаємо вже з готовими творами, не імпровізуємо, а тут саме все побудовано на відчуттях, на імпровізації, на пошуках звуків», – розповіли бандуристки Діана Буйновська та Марія Аксьонова.

Таку моновиставу Валерія створює вперше, трішки хвилюється, втім впевнена в результаті. Очікує оплески глядацької зали.

Моновиставу «Загін безсмертної слави» можна побачити 23 червня о 17:00 в Театрі «Крик» що на вулиці Михайла Грушевського 1. Продаж квитків відбувається на сторінці, яку ви бачите на екрані.

Джерело: ДніпроТВ