У Дніпрі комунальники ліквідовують просідання проїжджої частини по вул. Гоголя

IMG_5107

У Дніпрі комунальники ліквідовують просідання проїжджої частини по вул. Гоголя в районі будинку 14А. Там вже кілька років фіксують аварійне провалення асфальтового покриття. Подібні ситуації, за словами кандидата геолого-мінералогічних наук Елли Максимової, можуть виникати через промисловий характер міста або через особливості будови ґрунтів на правому березі Дніпра. А породи, які розташовані на подібних ділянках при намоканні схильні до різкого обвалення.

Дніпро, як загалом і вся Україна, забудований на 60 % на просідальних лесових ґрунтах або насипних масивах. Лесові просідальні ґрунти неприпустимо піддавати намоканню. Такі ґрунти мають макропористу структуру, яка при намоканні різко валиться. Звісно, це не заважає всім українцям будувати тут будинки та прокладати автошляхи, проте треба враховувати деякі фактори для цього. Загалом, тут можуть бути декілька факторів, наприклад, несправність комунікацій, якісь старі мережі ще Катеринославських часів, ті самі лесові ґрунти. Фахівці провели тут дослідження і виявили, що комунікації саме на вулиці Гоголя у районі будинку 14А у належному стані, тому ситуація тут могла виникнути через проникнення поверхневих вод (тобто дощів) у землю через незначні тріщини на асфальті або ґрунт без асфальту (як, наприклад, зелені зони чи ділянки на цьому бульварі), або десь вище, ніж зазначена вулиця у нагорній частині міста. Такі підземні потоки дощових вод можуть фільтруватися під поверхнею зверху, а на цій ділянці зустріти менш водопроникні ґрунти, і таким чином тут і утворюється зона підпору з наступним обваленням поверхні. І це нормальна ситуація для міст, де різний рівень поверхні чи є так звані «пагорби». Тобто підсумую, на цій ділянці просідання асфальту може виникати через сукупність багатьох факторів, проте дуже добре, що міська влада буде намагатися ліквідувати цю проблему. Особисто я буду сподіватися, що пересуватися вулицею Гоголя я скоро буду з більшим комфортом, - зазначила Елла Максимова.

Наразі для безперешкодного проїзду автотранспорту у зимовий період комунальники приступили до ремонту зливовового колектору та проїжджої частини. 

Орієнтовна причина цього просідання - це ущільнення ґрунтів. Бо раніше там фіксувались протікання водонесучих мереж. Наразі відбувається підняття проїжджої частини, а потоки води будуть направлятись в сторону вул. Паторжинського. Для того, аби ці потоки не створювали там річку, ми їх перехоплюємо за допомогою дощоприймача, що розташований на вул. Гоголя, та відведемо до колектору, що на вул. Паторжинського, - зазначив начальник виробничого відділу гідротехнічних споруд та інженерного захисту КП "УРЕА" Михайло Ступак.


Зі свого боку, начальник управління інфраструктури департаменту благоустрою та інфраструктури ДМР Дмитро Коробов додав:

На ділянці по вул. Гоголя буде рух транспорту перекритий. Комунальники будуть підіймати тут рівень проїжджої частини, а також ми перенесемо гранітний бордюр та відремонтуємо тротуар по цій ділянці та підпірну стінку. Закінчити роботи плануємо до 31 грудня, тоді й буде відкрито рух транспорту цією вулицею.

photo_2022-12-16 18.10.53IMG_5129IMG_5117IMG_5115IMG_5105IMG_5103