У Дніпрі майже з перших днів повномасштабного вторгнення працює унікальний шелтер

зображення_2024-03-26_174428645

Єдиний в Україні. У Дніпрі майже з перших днів повномасштабного вторгнення працює унікальний шелтер. Він приймає не звичайних переселенців, а тих, хто найбільш уразливий до таких складних викликів долі, як війна. Кого саме там розміщують та яку допомогу надають?

Війна змусила Володимира покинути рідний дім у Старомайорському на Донеччині. Чоловік пережив жахи окупації і по визволенню села його евакуювали до Дніпра. Нині чоловік мешкає у Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра».

«У мене документів ніяких не було, тут допомогли відновити. Зараз все добре. Відносяться тут добре, дуже їм вдячний за це.»

Такий центр – єдиний в Україні. Тут приймають людей з інвалідністю, маломобільних, самотніх літніх людей, яких евакуюють з гарячих точок.

«Там уже не по одній контузії. У когось знайомих та близьких убивало просто на очах. І ці люди у такому стані, перше, що в нас заведено – це психологічна підтримка. У нас працюють психологи, реабілітологи. Поки ми відновлюємо документи – це буває 2-3 місяці, люди проводять цей час із користю. І психологічно помагаємо та вчимо користуватися кріслом, ходити. Буває люди йдуть від нас навіть без допомоги палички» - розповідає Ольга Волкова, директорка ГО «Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра».

Пані Ольга з перших днів повномасштабної війни опікувалась евакуацією людей з інвалідністю. Вона й очолила центр, у якому зараз перебуває 90 людей з інвалідністю і маломобільних осіб. Заклад створили майже з нуля.

«Не було нічого, ні ліжок, не меблів. Тільки сантехніка і то труби старі. Волонтери приїжджали, самі переселенці тягали ці ліжка. Жінки з манікюром мили поли і вичищали туалети. І 24 березня ми прийняли перших троє людей з Маріуполя»

Далі прибув автобус з 22-ма переселенцями з Авдіївки. І далі, і далі… Центр працює вже два роки. За цей час через нього пройшли понад 2,5 тисячі людей. Понад 400 сотням допомогли підтвердити інвалідність і 58 - оформити виплати, майже сотні відновили паспорти. І понад 1000 людей отримали статус ВПО. Але головне, що дає цей центр, каже Ольга – допомагає людям повернутися в соціум.

Джерело: "ДніпроТВ".