У Дніпрі міська влада та профільні служби зроблять все, щоб не було підвищення вартості проїзду через подорожчання пального

photo_2024-05-03_15-28-06-1

При подорожчанні пального в Україні міська влада та профільні служби в Дніпрі будуть вживати всіх заходів, аби тарифи на проїзд в автобусах та маршрутках якомога довше залишалися на теперішньому рівні. Водночас в деяких інших містах ціна проїзду в автотранспорті вже сягнула 20 грн.

Про це в коментарі для “Нашого міста” повідомив Іван Васючков, заступник директора департаменту транспорту  та транспортної інфраструктури міської ради Дніпра.

– В наш час важко щось прогнозувати, – сказав він. – Якщо брати до уваги оптимістичний прогноз про здорожчання виключно дизпального на 2 грн/л, про який нам каже уряд та деякі експерти, то ризиків щодо подорожчання тарифу на проїзд у місті немає. Але треба розуміти, що вартість пального – це одна зі складових вартості проїзду, яка зараз складає близько 45-50% від собівартості послуги. І через подорожчання вартості пального, ймовірніше, зросте вартість інших складових – запчастин, мастильних матеріалів та ін.

Саме тому деякі міста вже зараз або ведуть підготовчу роботу щодо збільшення вартості проїзду, або вже зробили це наввипередки. Наприклад, у Львові при оплаті готівкою квиток вже коштує 20 грн.

Однак у найближчі місяці для Дніпра підвищення вартості проїзду не планується, підкреслив Іван Васючков. 

–  Ми зробимо все можливе, щоб максимально довго утримувати діючі тарифи, – сказав він. – У будь-якому випадку, у разі настання такої необхідності, ми заздалегідь попередимо та обговоримо це з містянами..