У Дніпрі педагоги проходять курси з надання домедичної допомоги

photo_2023-10-12_16-07-37

У місті Дніпро вчителі шкіл та викладачі професійних училищ проходять спеціальні курси з психологічної та домедичної допомоги, які організовані за підтримки Освітньої траєкторії. Ці курси призначені для навчання освітян надавати допомогу у випадку травм та невеликих медичних екстренних ситуацій, зокрема, зупиняти кровотечу, накладати турнікет та інші необхідні дії. Набуті навички дозволять вчителям та викладачам надавати першу допомогу постраждалим у надзвичайних ситуаціях до прибуття медичного персоналу. Ця ініціатива спрямована на забезпечення безпеки та допомоги учням та студентам в навчальних закладах у випадку нещасних випадків.

«Звичайно, перше завдання педагога - це навчити, дати знання. Але надати домедичну допомогу в разі надзвичайної ситуації або травмування дитини педагог має вміти. За час повномасштабного вторгнення курс домедичної допомоги пройшли більше 3-х тисяч педагогічних працівників різних категорій. Для зручності, навчання відбувається невеликими групами по 20-30 людей. Це допомагає кожному педагогу особисто відпрацювати дії, прописані в міжнародному медичному протоколі», - зазначила Тетяна Нікіфорова, в.о. директора КУ «Центр професійного розвитку «Освітня траєкторія»».

Після успішного завершення цього курсу слухачі отримують сертифікат, який підтверджує їхні навички. Тренінги з надання домедичної допомоги проводять інструктори з Комунального підприємства "Госпітальєри Дніпра", фахівці з Дніпровського Державного медичного університету та медики від Міжнародної громадської організації "Frontline Medics".

«Ці знання потрібні завжди. Війна завершиться, а знання залишаться, і вони дійсно можуть врятувати життя. Курс триває 8 годин, він має як теоретичну, так і практичну складову. Наприклад, ми тренуємось накладати турнікет та вкривати постраждалих термоковдрою. Це міжнародні протоколи надання домедичної допомоги, в деяких країнах цьому вчать навіть дітей», - зазначив Олексій, інструктор КП «Госпітальєри Дніпра».  

Аби додатково убезпечити дітей під час навчання, в школах Дніпра працює кваліфікований медперсонал. Це 168 лікарів та медсестер. Вони мають все необхідне для надання першої медичної допомоги.   

«Я регулярно проходжу курси з підвищення кваліфікації, це ніколи не буває зайвим, завжди дізнаєшся щось нове. Завжди мріяла стати лікарем і жодного разу не пожалкувала. В разі потреби, в кабінеті ми маємо все для надання першої медичної допомоги», - зазначила лікарка-педіатр в НВК №139, Тетяна.