У Дніпрі планують відбудувати мусульманський духовно-культурний центр

12_600

На сесії міськради Дніпра 20 грудня для будівництва мусульманського духовно-культурного центру релігійній громаді «Промінь ісламу» було передано земельну ділянку по вул. Херсонська, 3. У постійне користування. Саме на цьому місці ще до революції та громадянської війни коштом мусульман було зведено мечеть. Про це, підбиваючи підсумки сесії, заявив міський голова Борис Філатов, повідомляє «Наше місто».

«Дніпро, як поліконфесійне місто, хоче віддати належне представникам всіх релігій та національностей, що тут живуть, – сказав мер.

Зараз у цьому приміщенні знаходиться дитячо-юнацька школа олімпійського резерву.

Нагадаємо, що 1 червня 2018 року Борис Філатов і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров підписали меморандум про співпрацю. Основний пункт угоди — розв’язання питання про передачу будівлі Катеринославської соборної мечеті мусульманській громаді.

У 2021 році на черговому засіданні містобудівної ради Дніпра презентовано проєкт будівництва й реконструкції Ісламського духовно-культурного центру. Він має розміститися в історичній будівлі за адресою вул. Херсонська, 3, де в 1911–14 роках була відкрита перша в Катеринославі мечеть. Архітектор – Ігор Саєнко. За проектом на базі мечеті планують відкрити й культурно-освітній центр із класами та кімнатою-музеєм, що розповідає про культуру кримських татар.

Довідково. У Дніпропетровській області, за неофіційними даними, живуть близько 35 тис. мусульман, а в обласному центрі є три місця, де відправляють колективну п’ятничну молитву, але вони всі переповнені.