У Дніпрі показали утилізацію відпрацьованих шин за сучасною європейською технологією

У Дніпрі показали, як на одному з підприємств утилізовують відпрацьовані автомобільні шини, які мешканці збирають зі своїх подвір’їв, передає Горсовет.

За словами заступниці директора департаменту екологічної політики міської ради Ірини Козлової, це вимушена міра, оскільки наявність відпрацьованих шин на подвір’ях багатоповерхівок у якості декору є небезпечною з огляду на пожежну та екологічну безпеку.

Нещодавно ухвалений рамковий закон щодо управління відходами, і тепер ми очікуємо на ухвалення ще низки секторальних законів, один із яких має стосуватися саме поводження з відпрацьованими шинами. Рамковий закон запускає потужну реформу в Україні, яка дасть старт впровадженню принципу «забруднювач сплачує». Тобто, виробники продукції, яка підлягає обов’язковій утилізації, репакування чи розхідних матеріалів відповідатимуть за їх кінцеву утилізацію. Шини — важлива тема, навколо якої точаться багато дискусій щодо того, як їх утилізувати. У нашому місті є одне з підприємств, яке вже впроваджує європейський принцип безпечної утилізації відпрацьованих шин. Мешканці збирають такі шини на своїх подвір’ях, у попередньо визначених місцях, та звертаються на «гарячу» лінію міської ради. Накопичені шини наразі забирає компанія- перевізник сміття «Екологія-Д», яка привозить їх сюди на перероблення. Наразі це виключення з правил, але, сподіваємось, що коли запрацюють нові закони, це стане поширеною практикою і відбуватиметься за кошти підприємств-експортерів шин», — сказала заступниця директора департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ірина Козлова.

Водночас директор з розвитку підприємства ТОВ «Ресайклінг юа» Віталій Лущаєнко розповів:

На заводі сортуємо шини, переробляємо їх у спеціальну чіпсу, яку потім перетворюємо на гумову крихту. Така крихта йде на вироблення різних гумових виробів. Тобто, цілком безвідходне виробництво виходить». 

Зі свого боку, директор компанії-перевізника сміття ТОВ «Екологія-Д» Віталій Коваленко зазначив:

До нас надходять заявки щодо вивезення відпрацьованих шин. Подати заявку можна і через єдину гарячу телефонну лінію мерії Дніпра. Необхідно обов’язково вказати адресу, приблизний об’єм». 

Під час заходу підприємству ТОВ "Екологія-Д" вручили подяку від Координаційного штабу волонтерів Дніпра за значний внесок у волонтерську діяльність та підтримку чистоти у місті.

Раніше ми повідомляли, Екологія Дніпра: з власниками кіосків провели роз’яснювальну роботу щодо заборони зливу жирових відходів до стічної зливної системи.