У Дніпрі показали виробництво сувенірних протитанкових їжаків, які можна придбати за донат на ЗСУ 

4 (2)

У Дніпрі заклади позашкільної освіти виготовляють протитанкові їжаки у сувенірному варіанті. Маленький символ війни можна придбати за донат. Усі вилучені кошти йдуть на допомогу військовим, повідомляє Gorsovet.

Ідея з їжаками виникла ще на День міста. Тоді зробили інсталяцію з 31 їжака на знак річниці нашої незалежності. Їх розписали петриківським розписом із символікою різних регіонів України, серед яких була і Херсонщина з кавунами. Серед містян і гостей міста отримали схвальні відгуки.  Вилучені кошти від продажу великих їжаків направили на допомогу ЗСУ. Враховуючи попит, виготовляємо і маленькі їжаки. Це роблять заклади позашкільної освіти, зокрема на станції юних техніків, а до розпису долучаються фахівці з інших наших закладів. За власним бажанням до цього процесу залучаються й діти. Загалом такі їжаки стали символом оборони і перемоги. Один їжак коштує від 1 тис. грн. Із-за кордону люди готові купувати і за дорожче. За вилучені кошти купували вже і буржуйки, обігрівачі для захисників. При купівлі їжака можна замовити й малюнок за бажанням, - розповіла директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання міської ради Дар’я Біла. 

Зі свого боку директор КПНЗ "Міська станція юних техніків" Олександр Луценко зазначив:

Після заходу на День міста з розпису їжаків, у якому брали участь й наші майстрині, з’явилася ідея робити такі їжаки, але значно меншого розміру. Урешті вийшов вдалий розмір — вони гармонійно виглядають, наприклад, на столі. При виготовленні їжаків розпускаємо вздовж трубу, а далі ріжемо на шматочки. Потім зварюємо, зачищаємо, фарбуємо. 

Цього разу до розпису їжаків долучилися й діти. 

Цей їжак петриківським розписом розмалювали дві дитини. Вважаю, гарно усе вийшло, - підкреслила керівниця гуртка петриківського розпису "Червона калина" КПНЗ Дитячо-молодіжний центр "ЛІДЕР" Ганна Олійник.

А Софія Баршак розмалювала їжак фарбою. 

Саме емальованою фарбою, бо акрилова погано тримається на металі. Приємно долучатися до створення таких гарних речей і тим самим допомагати нашим захисникам, - додала дівчина. 

Зробити замовлення можна через департамент молодіжної політики та національно-патріотичного виховання міської ради у соціальних мережах.

7 (1)52 (2)31

Нагадаємо, військовий розповів, від чого захистять укриття, які встановлюють на зупинках транспорту у Дніпрі.