У Дніпрі показали виставу «Народжені бути вільними»

f97198e143342801f1cb0b7f50060c01606ee2cd

«Чим більше росіян ми вб’ємо зараз, тим менше доведеться вбивати нашим дітям». Відомі слова активіста і захисника Романа Ратушного пролунали зі сцени дніпровського театру. Трупа київського театру «Сузір’я» завітала до нашого міста з виставою «Народжені бути вільними».

Василь Стус, Павло Тичина, Остап Вишня. Про письменників «розстріляного відродження» розповіли у виставі «Народжені бути вільними». Михайло виконав роль Володимира Сосюри.

Михайло Гнатів, актор: «Чи схожий я? Мені здається, що по темпераменту так. Бо Сосюра був компанійський, збирав навколо себе людей. Співав. Душа компанії».

Спочатку акторська команда складалася лише з дівчат. Однак, пізніше зрозуміли, що розповісти історію повністю не вийде без основних героїв подій.

Ангеліна Дзнеладзе, режисерка: «Хочеться говорити про різні пласти цього. Вистава — це завжди пошук, тим паче у нас не було матеріалу. Довелося все збирати, писати. І потім з’являється одне-інше. І так ми зрозуміли, що хочемо про інше говорити».

Підготовка до вистави тривала декілька місяців.

Христина Боєва, акторка: «В нас вистава починала готуватися ще задовго, бо треба було зібрати дуже багато інформації, оцих потаємних історій, і все це звести разом».

Христина виконує роль чекістки. Дівчина ділиться: грати щиру закоханість в режим було непросто.

Христина Боєва, акторка: «Моя героїня — це права рука режиму. Це виконавиця. Так як режим не любить робити щось власними руками, то робить це чужими. Власне, моїми, моєї героїні».

Затамувавши подих, глядачі невідривно спостерігали, як на сцені ожили персонажі, про яких всі знають лише з книжок. Переконані, саме таких вистав наразі потребує суспільство.

Діана Соловйова, студентка з Дніпра: «Тому що українці мають знати свою історію і знати, що ми народжені бути вільними».

Вистава відбулася в межах проекту ВІДНОВА:UA, який наразі проходить у Дніпрі.

Рафаель Кіжнер, керівник Молодіжного центру Дніпра: «На сьогодні та віднова, яку ми вкладаємо в душі наших учасників, дуже важливо, аби вона перетиналась і перегукувалась з історичним аспектом розвитку Української держави і віднови української ідентичності».

Це історія про війну, яка триває понад 100 років по сьогоднішній день. І саме нам випала доля її завершити.


За матеріалами ДніпроTV.