У Дніпрі помітили муху-гіперпаразита

temnokrilka-foter

У Дніпрі помітили незвичайну муху. яку ще називають траурницею. Її личинки не просто паразити, а паразити паразитів. Зоологи стверджують, що чим більше таких мух-гіперпаразитів, тим краще для людини, повідомляє «Наше місто».

Цих цікавих мух з родини Бомбіліїди із незвично забарвленими крилами бачили багато городян. Часом їх навіть бояться, і це зрозуміло. Вони сильно волохаті й мають спільну схожість із бджолами та осами. Ну, а страх перед комахами, що жалять, у нас в крові.

 Але боятися цих мух нічого. Краще ними захоплюватися!

– Поширені Бомбіліїди широко, переважно в сухих тропічних і субтропічних зонах, але і в Дніпрі вони є, – розповідає Віктор Бригадиренко, доцент кафедри зоології та екології ДНУ. – Особливість їх у тому, що дорослі мухи харчуються нектаром, а личинки паразитують у кубушках саранових, метеликах, їздцях, бджолах або є хижаками яйцевих коконів павуків. Але паразитують вони на тих, хто самі є паразитами. Це і називається гіперпаразитизмом. Наявність цих мух свідчить про екологічну чистоту даної місцевості. Тобто,  якщо їх більше, то це добре!