У Дніпрі продовжують аварійний ремонт колектору на Перемозі, аби побороти підтоплення одразу кількох житлових масивів

Gd1HNZmT1pg6FyJNdWSK

Дніпро продовжує боротись із підтопленнями. Нині комунальники розпочали другий етап ремонту аварійного колектору у районі бульвару Слави. 

«Ми вже виконали усі підготовчі роботи. В них входило і спилювання близько 40 дерев. Вони майже всі були хворі, до того ж їх ніхто не саджав. Це самосівні клени. Вони дуже руйнували колектор і, звісно ж, унеможливлювали  проведення ремонтних робіт.  Уже з лютого ми виконали близько 20 % від запланованого. Зараз працюємо на найскладнішій ділянці — повороті труби. Після того, як його завершимо, прокладатимемо трубу вже швидше. Роботи проводитимемо аж до вул. Набережна Перемоги, 130», — розповів заступник начальника КП «УРЕА» Дніпровської міськради Михайло Ступак.

Тут замінюють дві труби, що проходять паралельно. Планують прокласти 492 метри. Труби  з якісних матеріалів, які менш піддаються корозії та легше експлуатуються. І важливо, що їх діаметр збільшений удвічі, аби вся вода після рясних дощів з ж/м Перемога-4, ж/м Перемога-5, просп. Героїв, бульв. Слави та інших прилеглих вулиць аж до самого ж/м Сокіл могла без проблем самопливно відводитись до русла річки. 

«Торік ми завершили першу частину колектору і вже побачили відмінний результат: вода не стоїть у дворах дніпрян. Тож коли ми завершимо цю частину робіт, проблему на всіх цих житломасивах повністю вирішимо. Нагадаю, старий колектор, який будували ще у радянські часи, не мав можливості виконувати свою  функцію повноцінно. Адже тоді не розраховували на те, що ці житломасиви так розбудують. Але нині ми виправимо помилку радянських будівельників і проблему вирішимо. До того ж ми не лише ремонтуємо колектори, а й  постійно проводимо планові очищення дощоприймальних камер та колекторів зливової каналізації. Тож у місті в принципі вже немає такої проблеми з великими калюжами під час рясних дощів», — прокоментувала головна спеціалістка відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників Валерія Лукомець.