У Дніпрі пройшла екологічна акція «Охорона та збереження первоцвітів – справа кожного!»

o_1hoa1qtc711ar464ea31e631sec2lp

Улянці 11 років. Вона зробила поробку першоцвіту.

«Сьогодні зробили з друзями десятки таких квітів. Я дуже полюбляю квіти, але, на жаль, боляче, коли необережно ставляться до першоцвітів, бо більшість — червонокнижні», — сказала дівчинка. 

А Валентин додав: «Усього 10 хвилин й у тебе вже є квітка, схожа на першоцвіт. Ба більше – простоїть вона довше! А ще можна нанести на цю поробку парфуми і буде дуже приємно пахнути. Зробив уже з десяток таких квітів. Роздаватимемо містянам у нагадування, що треба берегти справжні первоцвіти». 

Сьогодні вихованці «Центру розвитку дітей та молоді «СтартУм» Дніпровської міської ради готувалися до екологічної акції «Охорона та збереження первоцвітів – справа кожного!». «Наші вихованці виготовили тут 600 квіточок із гофропаперу. 

Мета акції — нагадати, що перші весняні квіти відіграють важливу роль у житті природи і потребують нашого захисту! Адже більшість – червонокнижні (пролісок, барвінок, мигдаль, калюжниця, конвалія, півники, — ред.)», — каже Оксана Деркач, заступниця директора КПЗО «СтартУм» ДМР. 

Штучні первоцвіти збирають у кошики. Потім – роздають містянам. «Ми підходимо й з посмішками даємо квіточку. Також нагадуємо про збереження живих первоцвітів. Цього разу наші вихованці вийшли у сквер Героїв, що про проспекту О. Поля», — розповідає Оксана Деркач. 

Така весняна акція – щорічна. «Започаткували такі весняні виходи у 2019-му. Пропустили тільки 2022-й через повномасштабне вторгнення. На майстер-класі сьогодні діти займались в укритті, щоб бути у безпеці під час повітряних тривог. Усього вихованці позашкілля зробили понад 2 000 поробок першоцвітів», — прокоментував Сергій Луденський, в. о. директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання ДМР. А у середмісті – по вул. Короленка — вихованці Дитячо-молодіжного центру «Творчі» теж роздавали первоцвіти під гаслом «Врятуй природу – наблизь перемогу». Дніпрянка Поліна обрала синій пролісок. 

«Дуже цікава реалізація подібних акцій. Викликає посмішку, а ще донатиш військовим. Дякую малечі за таку ідею», — каже дівчина. «Ми хочемо, аби люди піклувалися про навколишнє середовище та наближали Перемогу. Сьогодні за будь-який донат ми віддавали наші поробки різних кольорів й різної кількості», — розповіла вихованка гуртка «Школа юних ведучих» КЗПО Дитячо-молодіжний центр «Творчі» ДМР Діана. Артем, який теж учасник акції, додав: «Ми хвилювались, як люди відреагують, але вони підходили й донатили. Ми хочемо допомогти нашим бійцям і ця акція дуже крута нагода». «Донати збирали через Благодійний фонд «Департамент добрих справ» для 128-ї бригади ТрО Дніпра. У дітей були таблички з написом «Врятуй природу – наблизь перемогу» та Qr-коди для донатів», — підсумував Сергій Луденський.