У Дніпрі проводиться навчання нової групи майбутніх водіїв тролейбусів і трамваїв

photo_2023-11-13_11-39-10

У Дніпрі майбутні водії тролейбусів і трамваїв отримують професійну підготовку у навчально-виробничому центрі, який був створений у 2019 році в межах комунального підприємства "Дніпровський електротранспорт". За цей період вже випущено приблизно 250 водіїв трамваїв і тролейбусів. Наразі активно навчаються 29 та 30 групи, завершити навчання планується до 15 лютого.


«У трамвайній групі 10 осіб, у тролейбусній – 12. Із загальної кількості слухачів — шестеро представників комунального підприємства електротранспорту з міста Кропивницького. Тривалість курсів — 3 місяці й один тиждень. Спочатку ми вивчаємо теорію (2 місяці). Йдеться про правила дорожнього руху, будову рухомого складу, медичне забезпечення, охорону праці, правила експлуатації трамвая та тролейбуса. Далі внутрішні іспити, й учні переходять до внутрішніх занять. Упродовж місяця вони навчаються керувати трамваєм чи тролейбусом. Спочатку це проходить на території нашого підприємства. А далі – на маршрутах міста без пасажирів. Після завершення курсів учні складають іспити в територіальному сервісному центрі», - розповідає начальниця навчально-виробничого центру КП «Дніпровський електротранспорт» Валентина Чернецька.


Пройти безкоштовне навчання можуть і внутрішньо переміщені особи, які зареєстровані у Дніпрі. Серед майбутніх водіїв і Євген Шляхов. Чоловік родом із Авдіївки, а нині мешкає у нашому місті.


«Про набір на такі курси дізнався з оголошення у трамваї і вирішив спробувати. Тож записався на навчання. Триває воно з понеділка по пʼятницю з 09:00 до 16:00. Зараз у нас теоретична частина курсу. Викладачка зрозуміло все розповідає. Для мене головне, що курси – безкоштовні. Нам виплачують стипендію коштом підприємства у розмірі мінімальної заробітної плати. Ще обіцяють надати кімнату у гуртожитку. Робота в електротранспорті – це стабільна заробітна плата, повний соцпакет. Закінчу курси і працюватиму водієм трамвая у Дніпрі», — додав Євген Шляхов.


Записатися до нової групи навчання на водіїв трамваїв і тролейбусів можна за телефонами: 093-459-54-83, 373-92-13.