У Дніпрі розповіли, як повідомити про злочин до поліції

tsutsuts

На жаль, ніхто не застрахований від того, щоб стати свідком або жертвою злочину. Щоб захистити себе та інших людей, важливо знати, як правильно й негайно повідомити про злочин, а також написати заяву до поліції. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на департамент правового забезпечення Дніпровської міської ради.

Як повідомити про злочин до поліції?
Існує декілька способів:

Зателефонувати на гарячу лінію 102. Це найпростіший і найшвидший спосіб повідомити про злочин.
Звернутися до найближчого відділення поліції. Там ви можете особисто прийти до відділення поліції та написати заяву про злочин.
Надіслати заяву поштою. Ви можете надіслати заяву поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Подати заяву онлайн. Ви можете подати заяву онлайн на веб-сайті Національної поліції України або через мобільний додаток “My Pol”. Цей додаток дозволяє вам негайно повідомити про злочин, натиснувши кнопку “SOS”. Важливо відзначити, що плата за подачу заяви не стягується.
Як написати заяву в поліцію в Україні?
Ось основні моменти, які потрібно включити:

Назва органу. Вкажіть назву відділення поліції, до якого ви звертаєтеся.
Дані про заявника. Прізвище, ім’я та по батькові (за бажанням).
Номер телефону. Важливо: якщо ви не хочете розкривати свої дані, можна подати анонімну заяву. В такому випадку рекомендується обґрунтувати причину анонімності.
Опис подій. Детально опишіть події, які сталися, та обставини, що свідчать про злочин. Вкажіть дату, час, місце події. Опишіть дії та слова людей, причетних до злочину. Надайте будь-які інші відомі вам деталі.
Правова кваліфікація. За можливості, вкажіть статтю (частину статті) Кримінального кодексу України, яка, на вашу думку, відповідає даному злочину.
Докази. Перелічіть будь-які докази, які у вас є, наприклад: фото з місця події, відеозаписи, свідочення свідків, медичні довідки, речові докази.
Дата і підпис: зазначте дату подання заяви. Поставте свій підпис.

425334836_412149074804410_2597868312463784059_n