У Дніпрі шахраї тероризують людей з інвалідністю

lishenie-roditelskikh-prav-v-germanii-amp

У Дніпрі шахраї намагаються позбавити людей з інвалідністю батьківських прав, використовуючи в суді неправдиві дані про сім'ю. Про це редакції "Дніпра Оперативного" розповіла дніпрянка Оксана Підгорна.

У жовтні 2022 року додому до Оксани прийшли з ювенальної поліції з людьми, які представились працівниками служби у справах дітей. Посвідчення показала лише представниця ювенальної поліції, три інших жінки документів не надали. Вони заявили, що їм надійшла анонімна скарга на те, що Оксана та її чоловік б'ють власну доньку, а також чинять над нею психологічне насильство. Скаргу, що нібито надійшла, Оксані теж не показали.

346279556-1312894819658929-7238478918267988951-n-optimized

"Чесно скажу, що на момент їхнього приходу у нас у квартирі був не дуже ідеальний порядок, тому що ми люди з інвалідністю і нам дуже важко самим стежити за порядком. Вони склали акт огляду житла, в якому записали всі наші дані та пішли. Але з того моменту вони почали щомісяця дзвонити і приходити до нас, як до себе додому,  фотографувати мою квартиру, цікавитися, чи є в мене борги по квартирі і чи я їх оплачую, ¦постійно контролювали роботу моїх соціальних працівників, яких нам направили після їхнього першого візиту у жовтні", - пише дніпрянка.

Оксана розповіла, що у грудні дівчина з поліції прийшла привітати її дочку з днем Святого Миколая і принесла їй багато цукерок, через які у дитини потім випало кілька зубів. У лютому 2023 року поліція знову прийшла до них додому, запитуючи чоловіка Оксану про те, чи не бажають вони переїхати з двокімнатної квартири до сільського будинку.

346455323-552892600107765-6199583197373283132-n-optimized

У березні жінка дізналася, що її з чоловіком банківські рахунки можуть бути заарештовані через накладення адміністративного штрафу за "неналежне виконання батьківських обов'язків". Оксана пише, що сім'ю просто поставили перед фактом та дали реквізити для оплати штрафу. Як з'ясувалося пізніше, ще у грудні минулого року ювенальна поліцію подала до суду, а Підгорні так і не отримали повісток чи сповіщень.

"На наше щастя, ми нічого не злякалися і подали до суду апеляційну скаргу. У ході розгляду справи наш адвокат побачив багато неправдивих фактів про нас. Виявляється, у нас у сім'ї двоє дітей, ми не є людьми з інвалідністю, а просто закінчені алкоголіки". і ми самі визнаємо, що не можемо дати нашим двом дітям належного виховання та освіти, у справі вказані не наші, а ліві номери телефонів, через що нам ніхто не зателефонував і не повідомив про суд, хоча в постанові суду зазначено, що нас повідомили належним чином, але ми відмовилися бути присутніми на суді з невідомої причини.У матеріалах справи стояли не наші з чоловіком підписи, не були подані наші довідки про інвалідність, внаслідок чого суд присудив нам сплатити адміністративний штраф та судові витрати, а за законом люди з інвалідністю ухиляються від них. Тобто справа була повністю сфабрикована", - розповідає дніпрянка.

346301210-1443294036417304-8219075402456618692-n-optimized

1 травня їй знову зателефонували, представившись начальницею соціальної служби та почали випитувати про стан справ у сім'ї, чи ходять до них соцпрацівники та попросили надіслати фотографії квартири. Оксана відповіла, що тепер спілкування відбувається лише через адвоката та дала його номер телефону. Через півгодини адвокат зателефонував їй і розповів, що йому дзвонила жінка, яка не зуміла навіть пояснити, хто вона і звідки.

"Він її запитує: "Ви з Червоного Хреста? – Ні. Ви зі служби у справах дітей? – Ні. Ви зі служби з пенсіонерів та людей з інвалідністю? – Ні. А хто ж ви тоді?" Адвокат попросив, щоб вони переслали йому на Вайбер якісь посвідчення або офіційні документи, але вони відмовилися це зробити, пояснивши, що їхнє керівництво заборонило їм що-небудь пересилати адвокату. У свою чергу, вони стали його просити, щоб вони разом з ним прийшли до нас додому, щоб я продовжила з їхньою незрозумілою організацією якийсь договір, який я ніколи ні з ким із них не укладала, але адвокат відповів, що нікуди він з ними не піде, поки вони не покажуть йому свої документи", – написала Оксана.

9 травня вищезгадані жінки знову постукали у двері її квартири. Сім'я Підгорних не пустила їх, направивши до адвоката. Через кілька хвилин після того, як жінки пішли, Оксана зателефонувала до поліції, щоб попросити про захист і дізнатися, що їм з чоловіком робити, якщо шахрайки з'являться знову.

"Дізнавшись, хто я, в поліції, м'яко кажучи, мене послали, сказавши, що я алкоголічка, яка не може виховувати свою дитину, а ці жінки, які приходять до мене в будинок, ніякі не шахраї та аферисти, а вони "шановні люди" які лише виконують свою роботу. Тобто, що виходить, що ці "люди" вже обмовили мене в поліції?", - пише вона.

10 травня адвокат зустрівся зазначеними жінками на їхнє прохання, на їхній території, і дізнався, що 18 числа вони планують створювати комісію та хочуть подавати позов до суду про позбавлення Підгорних батьківських прав. Документи адвокату вони так і не надали, але вимагали від нього дій у відповідь.

"На щастя, ми виграли суди і з нас зняли всі штрафи, але я дуже боюся, і не знаю, що ці жінки можуть зробити проти нас і нашої дочки. Можливо, їм потрібна наша квартира, а наша дочка була лише провідником у неї. Може ми взагалі не перші, у кого ці невідомі люди, хочуть відібрати дітей і квартири", - додала Оксана.