У Дніпрі співробітники електротранспорту пройшли курс невідкладної домедичної допомоги

850x450-medychna-dopomoga

У Дніпрі для водіїв та кондукторів електротранспорту провели тренінг з надання невідкладної домедичної допомоги. Найбільшу увагу сконцентрували на зупинці критичної кровотечі, адже від неї постраждалий може дуже швидко померти. 

Якщо все правильно робити, то все обов’язково вийде. Пані Галина накладає джгут вперше в житті. 
Працює водійкою трамвая 30 років. Ще жодного разу не надавала першу допомогу. Але вважає: вміти це необхідно.

Галина Новікова, водійка-наставниця трамвайного маршруту №1: «Взагалі дуже класно. Зараз такий час, що це потрібно знати».

За 40 секунд накласти турнікет та написати на папірці час наданої допомоги — так навчає інструктор. «Госпітальєри Дніпра» проводять тренінг для водіїв електротранспорту. Три години курсу «студенти» зупиняють кровотечу. Навчаються на собі.

Олексій Литов, інструктор КП «Госпітальєри Дніпра»: «Для того, щоб надати допомогу комусь, треба вміти це зробити собі. Бо гарний рятівник — живий рятівник, як ми кажемо. І коли людина на собі відчуває, що буде казати їй поранений, які відчуття, — оце головне».

Кожен з 750 водіїв та кондукторів електротранспорту Дніпра вже проходив первинну підготовку з домедичної допомоги. Втім, подібні тренінги дозволяють освіжити знання. Адже бувають різні позаштатні ситуації, коли виникає загроза для водіїв, кондукторів або пасажирів.

Нікіта Керенцев, провідний фахівець КП «Дніпровський електротранспорт» ДМР: «Коли на місці ще немає швидкої, ніхто не може забезпечити допомогу, водій повинен знати, як поводитись в такій ситуації».

Дніпровські трамваї та тролейбуси забезпечені аптечками з усім необхідним. А подібні тренінги планують зробити регулярними. 

 



За матеріалами ДніпроTV.