У Дніпрі триває прийом заявок на програму співфінансування для ОСББ та ЖБК

siuzh_spivfinansuvannia_kaiuda_loho

Черговий по місту, директор департаменту з питань самоорганізації населення ДМР, Святослав Ткаченко перевірив виконання доручення міського голови Дніпра Бориса Філатова щодо проведення ремонтів у будинках в межах програми співфінансування проєктів ОСББ та ЖБК. Програма поширюється на багатоквартирні будинки Дніпра, які експлуатуються більш як десять років. За її умовами ОСББ та ЖБК достатньо зібрати 25% від вартості робіт, а 75% допоможе оплатити міська влада. Також черговий перевірив самостійне облаштування найпростіших укриттів мешканцями будинків ОСББ та ЖБК. 

Подати заявку на участь у програмі можуть багатоквартирні будинки, які експлуатуються понад 10 років. 

Один з таких знаходиться по вул. Прапорна, 3.

«У даному багатоквартирному будинку була аварійна ситуація з м’якою покрівлею. Його мешканці вирішили взяти участь у програмі співфінансування. Звернулися до голови. Голова подав відповідну заявку до департаменту. Департамент цю заявку розглянув та взяв у роботу цей багатоквартирний будинок», — каже Святослав Ткаченко.

Рішення подати заявку підтримали майже всі мешканці будинку.

«Майже 97% — кілька людей, яких просто не було, а всі підписали, тому що розуміють, що таке за свої кошти ми не зможемо зробити», — зазначає Раїса Ушакова, голова правління ОСББ «Затишок-3».

Це ОСББ долучається до програми співфінансування вже вчетверте. За цей час тут замінили вікна, каналізацію та відремонтували під’їзди. Цьогоріч замінили м’яку покрівлю. Роботи виконали протягом трьох тижнів. 

«Мешканці та особисто голова багатоквартирного будинку дуже задоволені роботою. По-перше, тому що є гарантія на ці роботи три роки, по-друге, вони витратили виключно 25% від загальної вартості ремонту. Інші 75%  повністю покрила міська рада», — пояснює Святослав Ткаченко.

Цьогоріч в межах програми вже виконали 209 заявок, ще 197 — в роботі. Приймання заявок на наступний рік триває до 30 вересня.

Черговий містом перевірив також укриття, розташоване у будинку по вул. Б. Хмельницького, 24. Цей будинок теж є учасником програми співфінансування. 

Минулого року тут змінили вікна та двері, у 2023 році — проведуть сантехнічні ремонтні роботи. Мешканці ЖБК радіють можливості платити лише 25% від вартості робіт.

«Думаю це дуже добре! Або за кошти всіх людей, або помагає міський голова чи город. Це дуже добре», — каже мешканка будинку Валентина.

На зекономлені гроші мешканці вирішили облаштувати у підвалі будинку тимчасове укриття. У підвалі прибирають сміття, у очищених частинах встановлюють столи та лави.

«Є суттєва різниця. Наскільки я поспілкувався з мешканцями, вони продовжать і далі прибирати в даному підвальному приміщенні для того, щоб його використовувати як найпростіше укриття», — зазначає Святослав Ткаченко.

Однак офіційним це укриття не стане, оскільки не відповідає нормам ДСНС.

За матеріалами  Дніпро ТV.