У Дніпрі у Будинку мистецтв відкрилась виставка до Великодня

photo_2024-04-19_11-42-14

18 квітня у дніпровському Будинку мистецтв (вул. Філософська, 23)  відкрилась виставка «Нас Великдень єднає». Про це повідомляє «Наше місто». У ній беруть участь 34 майстри зі всієї України.

На виставці можна  побачити мистецькі атрибути, що традиційно виготовляються в цей період. Це плетені кошики і корзинки, вишиті серветки та рушники, витинанки та петриківський розпис, традиційні ляльки  та вироби з глини, художнє плетіння з соломи та гілочок сосни, декоративні панно та картини.

Звісно, тут також багато традиційних для великодніх свят атрибутів –  декорованих великодніх яєць. Переселенка зі Слов’янська Злата Анацька – одна з тих, хто представив на виставці саме такі власноруч зроблені експонати.\

photo_2024-04-19_11-41-50

Я відтворюю старовинної писанки за зразками етнографа 19 століття, який збирав писанки різних регіонів, – розповідає Злата Анацька. – Робити писанки я почала два роки тому, коли ми з родиною через війну евакуювалися до Дніпра. Я продовжую дистанційно працювати вчителем інформатики у слов’янській школі. Спробувала розписувати писанки на майстер-класах, і зараз із задоволенням продовжую цим займатись.

Зараз у Будинку мистецтв можна побачити роботи майстрів  із  Запоріжжя, Виноградова, Івано-Франківщини, Черкащини, Харківщини, Закарпаття, Дніпра та Дніпропетровської області.  На базі виставки також планується проведення майстер-класів для всіх бажаючих. Ви зможете спробувати розписати великоднє яйце,  сплести з вовняних ниток пташку чи янгола.  Дізнатись про розклад майстер-класів можна за телефонами 050-480-04-20 та 097-928-59-49.