У Дніпрі у пошкоджених багатоповерхівках встановлюють вікна та двері

maxresdefault (48)

Ранок 29 грудня. Масований ракетний обстріл України. У Дніпрі російські окупанти влучили в торговий центр, пологовий будинок, пошкоджено багатоповерхівки. В одному з цих будинків проживає 86-річна Ірина Кірж.

“Не хочеться померти такою смертю, як бачиш по тих каналах, хочеться жити. Прожила 86 років, а я їх ніби як і не жила, у дитинстві пережила ту всю війну, але тоді наче не так страшно було”, – сказала дніпрянка Ірина Кірж.
У квартирі жінки повилітали усі вікна, наразі їх вже замінили.

“Всім вдячна, і нашому голові, хлопцям, які робили, і нашій владі, і нашому міському голові, всім, хто допомагає, дають нам вижити”, – каже вона.
Інна Луценко проживає у будинку майже 36 років. Її брат – військовослужбовець, загинув у жовтні 2023 року. Новорічного настрою у жінки не було зовсім, а 29 грудня біда знову прийшла у її дім.

“Нас всіх загнали в кут, але ніхто не розгубився. Ми всі бігли, ми всі рятувалися. Нам було все одно, що там з нашим житлом. Ми побігли в бомбосховище, і коли ми прийшли в свою оселю, в нас не було вікон. В нас не було балконної лоджії. І не тільки в нас. А зараз нам привезли вікна. Нам вставляють нові пластикові вікна, все, що в нас у квартирі, і в будинку навпроти”, – розповіла дніпрянка Інна Луценко.
Мешканці будинку розповідають, що керівник  ЖБК та ОСББ Олег Браславець одразу після обстрілу почав допомагати постраждалим.

“Після удару по пологовому будинку я вийшов на вулицю, побачив жахіття, бо були вибиті практично всі вікна. Уже служби всі працювали на місці. Також дуже велика подяка нашому міському голові, а також всім службам, які включилися дуже ретельно в ту роботу, яка потрібна мешканцям”, – зазначив голова ЖБК №118 «ОРЕОЛ» та виконавчий директор ОСББ “Суворовський” Олег Браславець.
Катерина разом з родиною була вдома під час обстрілу.

“Ми спали в цій кімнаті, усі втрьох. Прокинулися від вибухів. У нас у коридорі стоять дитячі матраци. До мене спустилася подруга-сусідка. Було дуже страшно, будинок трусило”, – ділиться дніпрянка Катерина Рябоченко.
Зараз у квартирі постраждалої продовжують встановлювати вікна.

“Голова організував, тут була видача, і місцева влада, і волонтери, все підвозили і все надали”, – каже вона.

“Це дуже велика подяка нашій міській владі. Якби не ця підтримка, то люди не могли б і ми б не змогли самостійно встановити в кожній квартирі те, що ми робимо”, – сказав Олег Браславець.
За його словами, роботи зі встановлення нових вікон та дверей вже виконані на 80%.

Джерело: ДніпроТВ.