У Дніпрі в сквері Героїв розквітло екзотичне тюльпанове дерево

photo_2024-05-07_22-05-56

Дніпро рясніє не лише мальовничими краєвидами та величними пам’ятками, а й дивовижними ботанічними скарбами. У сквері Героїв розцвіло екзотичне дерево, яке привертає увагу не лише жителів міста, а й гостей з інших куточків України. Це тюльпанове дерево (Liriodendron tulipifera) – рідкісна для нашої країни рослина, що вражає своїми величними розмірами та незвичайними квітами, – пише «Наше Місто».

Тюльпанове дерево – справжній гігант, який може досягати висоти 30-35 метрів. Деякі рослини в світі можуть вирости навіть до 50 метрів. У молодому віці корона дерева має пірамідальну форму, а з часом стає овальною.

Це не лише красива, але й довговічна рослина. На своїй батьківщині, у Північній Америці, трапляються екземпляри, вік яких сягає 500 років. В Україні тюльпанове дерево вважається рідкістю, адже помилково вважалося, що наш клімат не підходить для цих велетнів. Крім того, воно цвіте не раніше 10-річного віку.

photo_2024-05-07_22-05-53

Цвітіння тюльпанового дерева – справжня подія, адже воно вражає незвичайною красою. Квіти цього дерева нагадують тюльпани, звідки й походить його назва. Вони мають ніжний аромат та яскраве забарвлення, яке може варіюватися від жовтого до зеленувато-білого з помаранчевими плямами.

Ці пишні каскади квітів, що піднімаються до вершини дерева, розпускаються у другій половині травня, чаруючи всіх навколо протягом трьох тижнів. Цвітіння тюльпанового дерева – це справжня подія, адже воно перетворює дерево на витвір мистецтва, а сквер Героїв – на затишний райський куточок.

Окрім естетичної насолоди, тюльпанове дерево дарує й приємний аромат шоколаду, який огортає все навколо під час цвітіння. Цей ніжний запах неможливо сплутати ні з чим іншим, він створює атмосферу затишку та спокою.

photo_2024-05-07_22-05-47

Але важливо пам’ятати, що тюльпанове дерево – це не лише краса, але й користь. Його деревина, тверда, легка та стійка до гниття, використовується для виготовлення меблів, музичних інструментів та оздоблення інтер’єрів.