У Дніпрі відкрилась виставка переможців міжнародного фотоконкурсу

img_3412

У Дніпрі відкрилась виставка документальних світлин. На ній представлені роботи переможців з 23 країн світу. Український фотограф Євген Малолєтка – глобальний переможець. У березні 2022 року він перебував у Маріуполі та фіксував всі трагічні події. Ці світлини потім побачив увесь світ.

“Таких фотографій має бути якнайбільше, кожен момент цього жаху, який нам принесла росія, має бути зафіксований на фото і навіть не лише для Гааги, це для майбутніх поколінь”, – сказала відвідувачка виставки Ірина.
На виставці переможців міжнародного конкурсу документальної фотографії WorldPressPhoto 2023 представлені більше 100 робіт.

“Тут представлено багато фото та серій з різних країн. Це схоже на стрічку новин, де показані основні події та проблеми 2022 року”, – зазначила проєктна менеджерка галереї “Артсвіт” Олександра Шовкун.
На світлинах – революції, соціальні проблеми, кліматичні та екологічні катастрофи в шістьох регіонах світу. Фотографії зроблені в Ірані, Афганістані,  Марокко, Австралії, Перу, Казахстані та інших країнах.

Марина завітала на відкриття, бо цікавиться документальною фотографією.

“Розкриває людей, розкриває наш світ і дає можливість тут, у Дніпрі, доторкнутися до чогось більшого. Вкотре дивуєшся, як по-різному різні люди сприймають різні проблеми, і як по-різному всі дивляться на одне й те ж. І такі виставки дають це відчуття – дивитися під різними кутами”, – наголосила відвідувачка виставки Марина Пальченко.
За рік мандрівна виставка побувала у десятках країн. У Дніпрі вона має унікальне доповнення.

“Тут є два відео роботи, яких не було на попередніх виставках, тому вона дещо доповнена”, – сказала Олександра Шовкун.

“Ці всі фотографії, зокрема фотографії з України, побачили тисячі глядачів у всьому світі. Дніпро – третє місто всеукраїнського туру виставки. До цього був Києв та Харків. У цих двох містах виставку відвідали понад 2000 людей”, – повідомила комунікаційна менеджерка “Odesa Photo Days Festival” Валерія Шевченко.


Відвідати фотовиставку можна до 24 лютого.

 

За матеріалами ДніпроTV.