У Дніпрі відкрили «Пам’ятник загиблим від бомб»

1-6-1

До річниці Вадима Сідура у Дніпрі відкрили нову скульптуру. 28 червня 2024 року виповнюється 100 років від дня народження Вадима Сідура — уродженця Дніпра, всесвітньо відомого скульптора, художника, засновника новітнього напрямку в мистецтві, одного з наймасштабніших і найтрагічніших скульпторів 20-го століття. З нагоди цього у середмісті Дніпра встановили скульптуру, яка є збільшеною копією однієї з робіт видатного митця — «Пам’ятник загиблим від бомб».

Втілили мрію митця до його річниці. Відтепер мистецький ансамбль Дніпра доповнений новою скульптурою. З нагоди 100-річчя з Дня народження видатного творця, дніпрянина, Вадима Сідура відкрили «Пам’ятник загиблим від бомб». 

«Тему обирав не я, вона сама нас обрала. Ми хотіли давно втілити якусь його скульптуру, але думали іншу. Проте доля розпорядилася так, що розпочалася велика війна, і тому ми зробили скульптуру, яка присвячена мирним людям, що гинуть від ракет», – каже Гарнік Хачатрян – заслужений художник України, скульптор.

Скульптура сягає чотирьох метрів заввишки і виготовлена з чорного металу. Вона є реплікою роботи Вадима Сідура, яка нині знаходиться в приватній колекції в Німеччині. 

«Ми вирішили, що у нас вона має стояти велика, і вона стане нагадуванням і про самого Сідура, і про всіх, хто загинув внаслідок війни — і нинішньої, і тієї, в якій Сідур брав участь», – розповідає Григорій Гельфер – голова МБФ «Культурна столиця».

На створення монументу пішло більше трьох місяців та майже тонна металу. Кошти для цього надали небайдужі дніпряни та меценати.

«Це нагадування наступним поколінням про жахіття війни і про несамовиту жорстокість, яку вона несе. Тому для нас не стояло питання — долучитись чи ні, звісно, долучитись», – зазначає Ірина Нестеренко – віце-президентка корпорації «Біосфера».

Це перша настільки масштабна скульптура Вадима Сідура в Україні. Його роботи прикрашають вулиці багатьох європейських міст, тепер одна з них з’явилась і в його рідному Дніпрі, про що митець мріяв за життя. 

«Я тішусь, що у нашому місті з’явився такий приклад високого, без перебільшення, мистецтва. Сподіваюсь, ця скульптура стане прикладом такого монументального, але камерного мистецтва для інших митців. За значна, не хочеться казати, пам’ятник, хоч воно й у назві пам’ятник, але це така дуже камерна скульптура», – каже Сергій Білий – головний художник Дніпра.

Окрім відкриття скульптури, з нагоди річниці також презентували документальну стрічку та театральний ескіз присвячені митцю. Актори сподіваються, що цей творчий нарис незабаром перетвориться на повноцінну виставу, оскільки має глибинний зміст. 

«Відчуття болю. Болю за те, що людство ніяк не спиниться. Гинуть люди. Сьогодні гинуть найкращі хлопці, і хотілось це донести людям, достукатись до самісіньких сердець», – каже Сергій Кучеренко – актор.

А у Художньому музеї Дніпра відкрилась виставка робіт Вадима Сідура. На ній представлені 15 літографій майстра та дві скульптури.

За матеріалами ДніпроTV.