У Дніпрі відкрили табличку з новою назвою вулиці на честь 128-ї бригади ТрО

photo_2023-10-05 15.12.44

Дніпро відправив "Курчатова" до музею, залишивши табличку зі старою назвою вулиці. Нову назву, "128-ї бригади ТрО", урочисто відкрили самі бійці.

«Це відчуття гордості та вдячності всім дніпрянам за те, що ті, хто тут, не забувають про тих, хто там. Це гарна моральна допомога хлопцям, які воюють, бо вони відчувають, що їх не забувають», – прокоментував боєць 128-ї бригади ТрО Ігор Мокрицький. Чоловік пішов добровольцем 26 лютого 2022 року. Каже, ніяких вагань не було – вирішив одномоментно. 

 Так само як і його побратим, 64-річний Володимир, є вимушеним переселенцем із Луганської області. У лютому минулого року, 26 числа, він перевіз свою родину до Дніпра, а сам вирушив на фронт до Територіальних Оборонців (ТрО).

«Рішення було однозначне, бо я йшов захищати свою землю. Звичайно, що в мене була можливість, і не раз, звільнитись за віком, але в мене ще купа справ, тож поки цього робити не буду, адже я захищаю країну та свою родину. Онуки мене постійно підтримують, відправляють малюнки. Один, з написом «Слава ЗСУ», – мій оберіг, ношу з собою завжди», – прокоментував боєць 128-ї бригади ТрО Володимир. Він радий, що у Дніпрі є вулиця, названа на честь його бригади. 

Табличку з новою назвою вулиці передали до КП «Дніпровський метрополітен», незабаром її повісять на будівлю підприємства: «Це дуже добре, коли на честь героїв, які захищають нашу країну, перейменовують вулиці. На нашому підприємстві є працівники, в яких рідні служать у лавах 128-ї бригади ТрО», – прокоментував технічний директор (головний інженер) КП «Дніпровський метрополітен» ДМР Тарас Шевченко.

Серед цих працівників є і В’ячеслав, який є охоронцем. Його сини приєдналися до 128-ї бригади Територіальних Оборонців ще з перших днів війни:«Дуже приємно, що саме цю вулицю перейменували. Сину сказав, він дуже радий і йому було приємно це чути». 

Загалом, склад бійців бригади складається з мешканців Дніпра, які відразу після початку повномасштабного вторгнення вирушили на захист України. Міська влада та мешканці Дніпра регулярно надають їм повноцінну підтримку:«Для нас дуже важливо, аби пам’ять про визначних мешканців завжди була у наших містян. Тож приємно, що у Дніпрі є вулиця на честь рідної для нас 128-ї бригади. І ми постійно її підтримуємо, починаючи від різного спорядження і закінчуючи різними проєктами та ініціативами», – прокоментував в. о. директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання ДМР Сергій Луденський. 

 128 бригаду ТрО створили з самого початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. З того часу цей військовий загін пройшов великий шлях в боротьбі за незалежність та безпеку України.«На початку війни я привів доньку до одного із волонтерських пунктів і там на обідраній табличці побачив, що створюється нова бригада. Вступив до її лав. І от за півтора року такий шлях – від картинки «створюється нова бригада» і до цілої вулиці», – прокоментував пресофіцер 128-ї бригади ТрО Олександр Курбатов.

photo_2023-10-05 15.09.55

photo_2023-10-05 15.12.47

photo_2023-10-05 15.10.04