У Дніпрі відремонтували аварійне приміщення, де будуть навчатись юні шахісти Дніпра

14

Дніпро продовжує робити все, аби діти під час війни мали змогу відвідувати різноманітні гуртки та спортивні секції та мали живе спілкування з однолітками і проводили якісно дозвілля. 

Так, для юних шахістів Дніпра нині ремонтують приміщення у КПНЗ «ДЮСШ № 9 ім. міжнародного гросмейстера О. С. Мороза» ДМР, яке раніше було в аварійному стані. 

«До повномасштабного вторгнення у нас працювали три бази, і навчалось близько 600 дітей. Але коли почалась війна, ми перейшли на заняття в онлайн режимі. Таким чином, ми ще й змогли набрати нових дітей, проте дітки дуже сумували за живим спілкуванням. Але коли на базах загальноосвітніх шкіл з’явились укриття, наші тренери нарешті змогли проводити навчання на базах 19 шкіл, а також у бібліотеках. Але дітки мріють повернутись до стін рідної школи», – прокоментувала в. о. директора КПНЗ «ДЮСШ № 9 ім. міжнародного гросмейстера О. С. Мороза» ДМР Анастасія Байрамова.
Також вона додала, що у школі є чимало юних спортсменів, які вже мають титули. Серед них  шестирічний Мирон Нетрепко, який почав займатись шахами у січні 2023. А нині хлопчик – бронзовий Чемпіон України серед дітей до 8 років. 

«Це приміщення майже готове приймати спортсменів, нині ремонт на фінальній стадії, і до того ж ми ще чекаємо, коли завершать ремонт укриття, яке поруч з цією школою. Там мають закінчити роботи через два місяці, тож тоді дітки зможуть безпечно відвідувати цю спортивну секцію», – прокоментував заступник директора департаменту, начальник управління спорту департаменту гуманітарної політики ДМР Олександр Осипов, який 2 грудня є черговим по місту. 
Також він перевірив стан укриття, яке відвідують не лише учні КЗО «НВК № 106», а й юні футболісти та каратисти. 

Мама дев’ятирічного Владислава каже, що дуже задоволена тим, що її дитина відвідує футбольну секцію. 

«Він сам захотів ходити на футбол. Раніше ми відвідували заняття з футболу, потім певний час він не ходив. А два місяці тому почали ходити на заняття сюди. Син дуже радіє, завжди приходить у повному захваті. Тож і ми, батьки, радіємо, що навіть попри війну нарешті запрацювали різні секції, і діти не сидять вдома за комп’ютерами, а спілкуються між собою та займаються спортом», – прокоментувала Ксенія Дерко. 
Тому, що нарешті відкрилась секція  з карате, радіє 14 річна Марина Придатко. Дівчинка 3,5 роки опановує карате.  Нещодавно посіла перше місце на Всеукраїнському чемпіонаті з куміте. 

«Я дуже зраділа, коли навесні нарешті відкрили школу, бо дуже сумувала за тренуваннями, і мені цього вдома не вистачало. Бо тут можна відпрацювати якісь вправи у парі, а вдома мені було ні з ким», – прокоментувала Марина Придатко. 
Всі спортсмени, як футболісти, так і каратисти, котрі відвідують секції на базі КЗО «НВК № 106» мають укриття. Воно містить все необхідне: місця для сидіння під кожний клас, ємності з питною та технічною водою, шанцеві інструменти, аптечки для надання медичної допомоги, резервне освітлення, засоби зв‘язку, Wi-Fi тощо. 

«Так як в цій школі облаштоване укриття, яке відповідає усім нормам, ми відновили тренування офлайн. Наприклад, відділення футболу відновило тут роботу півроку тому, і вони вже  набрали близько 150 нових дітей. Щодо карате, то відділення теж поновило тренування. Серед  спортсменів є такі, котрі у складі збірної команди України, а також призери чемпіонатів Європи та світу. Тож дуже зручно, коли поруч із секціями є укриття, бо деякі спортсмени мають змогу продовжити тренування вже в самому укриті», – підсумував Олександр Осипов.

За матеріалами Дніпро ТВ.