У Дніпрі волонтери виготовляють грілки для військових

i143497.mp4_snapshot_01.43.200

Дніпровські волонтери з благодійної організації «Спільна сила» пригадують уроки хімії, щоб подарувати тепло воїнам ЗСУ. Влітку роблять засоби від комарів, охолоджуючі шарфики, цілий рік виготовляють одноразові душі, засіб для змазування зброї та вологі серветки, а зараз актуальні грілки для тіла та їжі. Як з’являються ідеї та який процес їх втілення – у матеріалі журналістів ДніпроTV.

Кирило почав волонтерити з лютого 22-го року. Зізнається, реалізувати саме ідею грілок було не просто.

«Ідея не зовсім моя була, це був запит, як і все, що ми робимо від військових. Ми задались цим технічним питанням, і на протязі місяця ми його вирішили», – зазначив волонтер Кирило Звягінцев.
Перш, ніж підібрати ідеальні пропорції провели 28 дослідів. Найбільше проблем було з активатором грілки.

«Нема серед нас хіміків, у нас просто колектив підібрався з технічним складом розуму. На власних помилках. Робилось, перероблялось, записувалось», – каже Кирило Звягінцев.
Грілка багаторазова, після охолодження треба лише опустити в гарячу воду, і можна використовувати знов.

«Постійно запитують. Спочатку ми робили одного розміру паки, велики грілки на 200 мл, зараз вже робимо розмір для рук, поменше отакий, ось такі от для ніжок, тобто 3 розміри є», – сказала волонтерка Наталія Звягінцева.
Окрім грілок, у команди дніпровських хіміків є ще одна корисна розробка.

«Безполум’яний розігрів їжі. Ця ідея прийшла теж у лютому, тільки 23 року, коли наш волонтер, який пішов воювати, приїхав після поранення і сказав, що вони гризли мерзлу кашу», – розповів Кирило Звягінцев.
10-15 хвилин і їжа розігріта. Працює такий винахід до 45 хвилин.

Не менш важливими волонтери вважають одноразові душі, які створюють великим колективом.

«Як казав військовий влітку – я пляшку води положу на сонечко, вона нагрілася, я з неї помився, і гарно, добре йому, а зараз немає можливості такої, тому користується нашими душами», – каже волонтер Геннадій Стребков.
Допомагають із виготовленням дівчата-працівниці із 4 садочків Дніпра. З вівторка по п’ятницю вони нарізають, сортують та складають душі. 

На знак подяки військові передають волонтерам «подаруночки» з фронту.

Рук для роботи вистачає, кажуть волонтери, однак є потреба у матеріалах. Тому закликають бажаючих підтримати ініціативу і подарувати нашим захисникам трохи тепла.

За матеріалами Дніпро ТВ.