У Дніпрі впроваджено нову дорожню розмітку біля шкіл і проведено тренінги для батьків і водіїв

o_1h9g13rs1k0g19sb1cdovpm1gg53nd

У Дніпрі продовжують забезпечувати безпеку школярів на дорозі. Фахівці КП «Транспортна інфраструктура міста» ДМР вдосконалюють систему розмітки «пішохідний перехід» біля навчальних закладів. Наразі процес оновлення активно ведеться біля 85-ї школи.

Ця ініціатива особливо важлива для молодших школярів, як Тимура, який вступив до першого класу і навчається за змішаною формою навчання в цій самій школі. Його мати, пані Любов, зазначає, що від чотирьох років вона навчає свого сина правилам дорожнього руху.

«Це важливо, адже дитина має розуміти, як правильно переходити дорогу. Крім цього, він в мене знає правила дорожнього руху як для пішоходів, так і для пасажирів. І те, що біля нашої школи сьогодні роблять розмітку, дуже важливо, бо саме на цій дорозі досить жвавий рух», – прокоментувала Любов Константинова. 

На цій локації оновили розмітку «пішохідний перехід», встановили знаки та відремонтують «лежачого поліцейського». 

«У цілому у Дніпрі 469 пішохідних переходів розташовано біля закладів освіти. З них 311 нанесені пластиком, який має гарантію 3 роки і не потребує щорічного оновлення. Інші 158 – нанесені фарбою. Тож їх необхідно регулярно оновлювати. З початку 2023 року ми оновили близько 120 пішохідних переходів біля навчальних закладів. А це – 75 %. Роботи в цьому напрямі ще тривають. Ми плануємо до середини осені їх завершити», – прокоментував начальник виробничого відділу КП «Транспортна інфраструктура міста» ДМР Михайло Солярчин. 

Проведені інструктажі, на яких особливий акцент було зроблено на важливості бути уважним на дорозі, особливо поблизу навчальних закладів. Додаткові заходи щодо безпеки школярів також були організовані для водіїв громадського транспорту.

«Також ми провели інструктажі та нагадали водіям правила перевезення пасажирів, особливо школярів. Бо вони за наявності учнівського квитка мають пільги: знижку в 25 % на проїзд у автобусах та безкоштовний проїзд у трамваях та тролейбусах. На даний час вся ця інформація донесена до кожного водія. Приватні перевізники та комунальні підприємства на 100 % готові для перевезення дітей», – прокоментував заступник директора - начальник управління транспорту департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР Олександр Лещенко. 

І представники патрульної поліції нагадали батькам, дітям та водіям про правила безпеки на дорозі: «Нині ми проводимо багато профілактичних робіт у школах. Шкільні офіцери поліції розказують та нагадують дітям про правила дорожнього руху. Особливо, щоб діти були уважні у вечірній час доби, адже більшість ходить до гуртків. Будь ласка, користуйтесь флікерами. Крім цього, звертаємось до дітей, аби під час перетину пішохідного переходу вони знімали навушники. Також ми проводимо розмови і з водіями.  Їх прохаємо не паркуватися перед пішохідними переходами біля навчальних закладів, адже таким чином вони заважають дитині бачити, що відбувається на дорозі. І також звертаємось до батьків, аби вони продовжували говорити з дітками про правила дорожнього руху. Та власним прикладом показували, як їх треба виконувати», – прокоментувала заступниця начальника відділу зв‘язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області, капітан поліції Алла Малиновська-Поправка.