У Дніпрі з 3 червня розпочнуть роботу літні табори

зображення_2024-05-30_013010041

Дніпро піклується про дозвілля дітей. Для цього у школах Дніпра та одному закладі позашкілля організували літні табори. Свого сина Даміра до такого записала мама Олеся. З дитиною вона півтора місяця тому повернулась з-за кордону, і син дуже скучив за живим спілкуванням з однокласниками. 

«Ми мріяли, аби син вже почав ходити до школи та спілкуватись з однокласниками. Про те, що буде літній табір, нам повідомила наша класна керівниця, і ми з радістю погодились. Бо ми з початку повномасштабної війни виїхали та не виходили нікуди, займалися онлайн, тож 3 червня готові вриватись. Тим паче, я впевнена, що тут буде йому добре, що тут буде спілкування, заняття, він буде ходити на кружки, танці, будуть розваги. Також тут є гарне укриття, і я не переживаю щодо його безпеки», - поділилась мама учня гімназії №80 Даміра, Олеся Кисельова. 

Зараз у гімназії №80 триває активна підготовка, щоб вже 3 червня зустріти дітей у таборі. 

«В цьому році ми готові прийняти на відпочинок 90 дітей. Це стільки батьків погодились віддати дітей відпочивати. Ми готуємо 5 загонів, у нас дуже насичена програма. Ми співпрацюємо з різноманітними нашими спортивними, музичними школами, також будуть приходити фахівці із «Штурму» та проводити різноманітні майстер-класи. І, звичайно, наші вчителі так само готують для дітей різноманітне дозвілля. А також ми придумали такі собі «неуроки» з англійської мови, «неуроки» з інформатики та з інших предметів, аби цікаво навчати діточок. У нас буде одна зміна, 15 робочих днів, тобто це фактично 3 тижні гарного і корисного відпочинку для дітей», - поділилась в. о. директора гімназії №80 Юлія Полєва. 

Такі літні табори, які діяли на базах шкіл, востаннє працювали у 2020 році. І завдяки тому, що Дніпро попіклувався про безпекові умови для дітей, цьогоріч їх вдалось відновити, аби подарувати гарне дозвілля дітям міста. Усього влітку функціонуватиме 88 дитячих таборів. 

«Ми плануємо організувати  відпочинок для 5780 дітей. Табори працюватимуть з 3 червня і упродовж 15 робочих днів з режимом роботи 6 годин на день та організацією харчування. Тобто з 8:00 і до 14:00. Відповідно до Програми розвитку освіти в Дніпрі на 2021-2025 роки  харчування для вихованців таборів буде організовано за рахунок коштів міського бюджету у розмірі 50% від вартості харчування на день, 50% - за рахунок батьківських коштів. Ці табори безкоштовні, і кожна школа та заклад позашкілля організує змістовне та цікаве дозвілля з урахуванням вікових особливостей та інтересів вихованців. Також додам, що табори розраховані для дітей віком від 6 і до 11 років. Чому саме для такого віку? Ми заздалегідь проводили опитування серед дітей, і виявилось, що у дітей старше 11 років вже інші інтереси», - розповіла завідувачка сектором соціального захисту відділу безпеки життєдіяльності управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Інна Васильєва.

Активна підготовка триває і у закладі позашкілля «Штурм». Там цьогоріч літній табір організували у 4-х філіях: «Штурм Перемога», «Штурм Тополя», «Штурм Парус» і «Штурм Калинова».

«Взагалі ми цьогоріч приймемо у літні табори близько 345 дітей. У філію «Штурм Тополя» ми плануємо прийняти 90 діточок. Щодо розкладу та харчування, то в нас буде все так само, як і у школах. Відрізнятиметься лише програма. Особливістю, мабуть, саме нашого табору буде те, що у нас буде максимально активний відпочинок для дітей. Тобто спеціалізація нашого позашкільного закладу, в основному, це спорт і хореографія. Тому у нас плануються спортивні активності, руханки, квести, змагання, турніри різноманітні, також хореографічні, міні-фестивалі, флешмоби. Все це ми будемо проводити також і зі школами, які розташовані поруч з нашими філіями», - розповів директор КПНЗ «Дитячий юнацький центр «Штурм» Сергій Роман.