У Дніпрі запрацював унікальний фонтан-водоспад

mycollages-2024-05-25t175701.091

У Дніпрі запрацював єдиний в Україні фонтан-водоспад,  розконсервація якого тривала найдовше, були задіяні баркаси, підйомні крани та водолази. Незважаючи на всі складнощі, штучний водоспад “Поріг ревучий” на Монастирському острові вже тішить очі дніпрян, пише “Наше місто”. 
Дніпро – єдине місто в Україні, де працює штучний водоспад. Цей водограй складний у монтажі та розконсервації. Його насоси стоять на майданчику на дні річки під пішохідним мостом на Монастирський острів. Тому запустити його – процес трудомісткий. Коли 1 травня комунальники відкривали міські фонтани, то казали, що у “Порога ревучого” проблеми з насосним обладнанням та він запрацює через місяць. 

mycollages-2024-05-25t175616.054

Цей грандіозний фонтан з’явився у Дніпрі у 2013 році, став справжньою окрасою міста. Містяни люблять не лише гуляти біля нього, він став місцем незвичайних фотосесій.   
Висота штучного водоспаду сягає понад 17 метрів, а його каскадні потоки води вражають красою. Назвали фонтан на честь легендарного Дніпровського порога, який зник після будівництва Запорізької ГЕС – Ненаситець, або Ревучий. Він мав 12 скельних виступів та був  найстрашнішим з легендарних Дніпровських порогів. Козаки навіть розробили спеціальний “козацький хід”, щоб долати цю перешкоду.

Саме на Ненаситці знаходився найбільший на Дніпрі водоспад, висотою 7 метрів. Його потужна течія не замерзала навіть взимку, а шум порогу було чути за 10 кілометрів.

За матеріалами Наше Місто.