У Дніпрі зменшиться кількість безкоштовних медпослуг: росіяни поширюють черговий фейк

inshot-20250120-184824004-amp

Із 1 січня 2025 року у медичних закладах України запровадили платний прийом пацієнтів, які звернулися за допомогою без направлення сімейного лікаря. Однак останнім часом мережею активно шириться інформація про нібито значне обмеження у доступі до безкоштовної медицини. Тож що саме пропонує нова постанова та якій інформації про неї не варто вірити розповість "Дніпро Оперативний". 

Пропагандисти стверджують, що постанова Кабміну №781, яка затверджує платний прийом для пацієнтів без направлення, фактично скасує безкоштовну медицину в Україні. Також наголошується, що це начебто спричинить зростання черг у медичних закладах. Однак ця інформація не відповідає дійсності. 

Що насправді передбачає постанова №781?
Насправді із нововведенням майже нічого не зміниться. Важливо зауважити, що в Україні з 2018 року діє Програма медичних гарантій (ПМГ), яка щороку затверджує перелік послуг, що фінансуються державою. У 2025 році до цієї програми входять 44 пакети безкоштовних медпослуг, які доступні у медзакладах, що мають договір із НСЗУ.

Також, як раніше вже писав "Дніпро Оперативний", завдяки постанові нині чітко врегульовано питання надання послуг, які не покриваються Програмою медичних гарантій. Зміни, внесені постановою №781, лише уточнюють перелік платних послуг і зобов’язують медустанови прозоро оприлюднювати прейскурант. Це дозволяє пацієнтам чітко розуміти, які послуги входять до ПМГ, а за які доведеться платити.

Чи збільшаться черги?
Впровадження платного прийому пацієнтів без направлення — не новина для української медицини. Ця норма існує вже сім років. Лише лікар може визначити, чи дійсно вузький спеціаліст потрібен пацієнту. І саме самовільне рішення пацієнта піти до вузькопрофільного лікаря без попередньої консультації із фахівцем часто призводить до зайвих черг.

А от завдяки новій вимозі знизиться навантаження на вузькопрофільних фахівців, а для пацієнтів візит за направленням залишиться безкоштовним.

Тож українців вкотре закликають довіряти лише тій інформації, яку публікують на офіційних ресурсах уряду.