У Міському палац дітей та молоді Дніпра відновлюють вікна, пошкоджені внаслідок низки ворожих ракетних обстрілів

photo_2024-07-10_14-10-53 (2)

У дніпровському комунальному позашкільному закладі освіти «Міський палац дітей та молоді» триває відновлення вікон, пошкоджених через низку ворожих ракетних обстрілів. У будівлі закладу вибуховою хвилею було пошкоджено близько 80 стекол у вікнах. Більшість уже відновлено. Замінили скло у коридорах, кабінетах, на головному вході та закінчують у паркетній залі. Загалом йдеться про відновлення понад 200 квадратних метрів скла.


Сьогодні, 10 липня, встановили два великі стекла у будівлі за допомогою підйомного крану. Перевірив хід робіт в. о. директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради Сергій Луденський. Він цього дня є черговим по місту. 


«Після ракетного обстрілу Дніпра 29 грудня 2023 року, 29 березня 2024 року та 27 квітня 2024 року у будівлі Міського палацу дітей та молоді вибуховою хвилею було пошкоджено близько 80 штук скла у вікнах. Деякі з них – унікальні вітражі, пам’ятки культури, яким більше ніж 30 років. Попри неодноразовість пошкоджень вікон у закладі ми відновлюємо їх, аби дітки мали змогу продовжувати займатися», — підкреслив  Сергій Луденський. 


«Оскільки фасад будівлі вже застарілий, то у віконних рамах відбулась усадка та деформація. Це привело до ускладнень встановлення. Не в кожному місці була можливість застосувати підйомну спецтехніку, тому в деяких ділянках скло піднімали ручним підйомним механізмом. Паралельно у нашому закладі зараз замінюють аварійні частини трубопроводу», — розповіла Альона Шульга, директорка Міського палацу дітей та молоді.


Під час інспекційного об’їзду черговий по місту перевірив і укриття у згаданому закладі позашкілля вул. Набережна Перемоги, 5 


«Воно відповідає вимогам і забезпечено усім необхідним. Серед іншого тут є вогнегасники, аптечка, резервне освітлення, запаси води, вентиляція, сигналізація, аварійні виходи, вбиральня, обігрівачі, місця для сидіння тощо. У цьому закладі займаються понад 2 тисячі дітей. Під час повітряних тривог діти, викладі та інші охочі спускаються сюди. Доступ відкритий для всіх цілодобово. На базі закладів, підпорядкованих департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання, облаштовано 10 найпростіших укриттів», — сказав Сергій Луденський. 


Він також перевірив і пункт незламності у Міському палаці дітей та молоді.


«Забезпечений усім необхідним для комфортного перебування у непередбачуваних ситуаціях. Є генератор. Облаштовано зону для матері та дитини, ігрову для дітей. Достатній запас питної води, аптечка тощо. На базі закладів, підпорядкованих нашому департаменту, є 19 пунктів незламності», — додав Сергій Луденський.


Пункти незламності:
Вул. Данила Галицького, буд. 17 
Вул. Дмитра Донцова, буд. 4 
Просп. Слобожанський, буд. 137-А 
Вул. Космонавтів, буд. 8 
Вул. Набережна Перемоги, буд. 5 
Вул. Велика Діївська, буд. 213-Б 
Вул. Аудиторна, буд. 14 
Просп. Слобожанський, буд. 36 
Вул. Юрія Кондратюка, буд. 17 -А 
Вул. Новосільна, буд. 19-А 
Ж/м Тополя–1, буд. 8-А 
Вул. Космодромна, буд. 8 
Вул. Юлії Залюбовської, буд. 7
Вул. Передова, буд. 253
Вул. Степана Рудницького, буд. 35  
Просп. Олександра Поля, буд. 37 
Вул. Кам’янська, буд. 21  
Просп. Олександра Поля, буд. 70 
Вул. Футбольна, буд. 15-А